eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" gegužės mėnesio veiklos
 eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" gegužės mėnesio veiklos
Gegužės mėnesį eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?" pasiekė savo kulminaciją su įspūdingomis baigiamosiomis veiklomis. Projekto dalyviai iš įvairių mokyklų susivienijo įspūdingam bendram šokiui, kuris simbolizavo vienybę, draugystę ir bendrą tikslą siekti sveikos gyvensenos. Visose dalyvaujančiose mokyklose taip pat vyko įvairūs sporto renginiai, kuriuose mokiniai demonstravo savo fizinius gebėjimus ir sportinį entuziazmą.
Labai džiaugiamės, kad į šias veiklas aktyviai įsitraukė ir tėveliai. Jie ne tik palaikė savo vaikus, bet ir patys dalyvavo sportinėje veikloje, prisidėdami prie sveikos gyvensenos skatinimo. Buvo matyti daug šypsenų ir džiaugsmo, kai tėvai ir vaikai kartu sportavo ir dalinosi laimėjimais. Tokie bendri užsiėmimai stiprina šeimos ryšius ir skatina sveiką gyvenimo būdą.
Esame be galo laimingi, kad šis projektas buvo labai naudingas vaikams. Jie ne tik išmoko daugiau apie olimpines vertybes ir sveiką gyvenimo būdą, bet ir susidraugavo su bendraamžiais iš kitų mokyklų. Šios patirtys padės jiems siekti savo tikslų ir toliau puoselėti sveiką gyvenseną.
Tikime, kad "Kaip tapti olimpiečiu?" projektas įkvėpė vaikus ir jų šeimas siekti daugiau, būti aktyvesniems ir sveikesniems. Dėkojame visiems dalyviams ir partneriams už įsitraukimą bei draugystę, kuri tęsis ir po projekto pabaigos.
 

Viva Musica
Viva Musica

Sveikiname, džiaugiamės ir labai didžiuojamės mūsų dainininkėmis Adrija ir Jore, kurios Kauno miesto ir rajono vaikų ir moksleivių I festivalyje-konkurse "Viva Musica" užėmę I-ąją vietą!

 

eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" balandžio mėnesio veiklos
eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" balandžio mėnesio veiklos

Vykdant eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" balandžio mėnesio veiklas, mus aplankė ypatingi svečiai – šiuolaikinės penkiakovės sportininkai. Jie supažindino su šios sporto šakos istorija, parodė trumpą filmuką, o tada... O tada parodė penkiakovės amuniciją ir leido patiems išbandyti. Ačiū šiuolaikinės penkiakovės klubui "Hiperionas".

 

Linksmųjų pėdučių rytmetys!
Linksmųjų pėdučių rytmetys!
Norint sustiprinti vaikučių pėdutes, nereikia ypatingų sąlygų ar priemonių. Panaudojant įvairias kasdienines priemones tokias, kaip lego kaladėles, mašinėles, kamuoliukus ar savo kojinytes galima linksmai atlikti pėdučių mankštelę.
 
Pamėginkite ir jūs! Linksma, naudinga ir smagu!
 

Pavasaris!
Pavasaris!
"Spindulėlyje" pavasarinis sujudimas. Gražiname lauko aplinką pavėsinėmis ir dekoratyvinėmis tvorelėmis. Lauksime kol viskas sužaliuos.
 
Dėkoju visai KOMANDAI už kūrybiškumą, išradingumą, iniciatyvumą.
 
Džiaugiuosi, kad drąsiname, palaikome vieni kitus, padedame vieni kitiems, kartu mokomės ir dalinamės savo žiniomis ir patirtimi.
 
Didžiuojuosi būdama šios entuziastingos komandos dalimi.
 

Vaikų Velykėlės
Vaikų Velykėlės

Velykų šventės dalyviai išvydo velykinį spektaklį " Kiškienės pyragas", kurį vaidino ankstyvojo amžiaus ir SUP vaikai, bei mokytojos. Sužinojo kaip ir kodėl marginame kiaušinius, numargino patį didžiausią margutį, vaišinosi iškeptu duonpyragiu su žolelėmis ir sviestu, dalyvavo " Velykiniame kiškučių bėgime-2024", šoko, dainavo, rideno margučius... Ir suprato, kad ne tik per Velykas, bet visą pavasarį reikia daug suptis, judėti, lakstyti, šokti, žaisti judrius žaidimus, kad išjudinti visą savastį po žiemos, pažadinti gamtą, kad žemė bustų, kad greičiau vešėtų gamta...

 

Kario profesija
Kario profesija

Minint Lietuvos įstojimo į NATO dieną "Voveriukai" kaip tikri patriotai "matavosi" kario profesiją. O išbandyti jėgas buvo kur: matavosi sunkią kario atributiką, išbandė fizines jėgas mankštoje ir estafetėje, tikrino proto žvitrumą atminties žaidime. Išanalizavo kario davinį ir atidavė pagarbą tiems, kurie yra pasiryžę saugoti mus: mažus ir didelius! Dėkojame tėveliams už bendrystę.

 

Velykų kiškutis
Velykų kiškutis

Kovo 26-27 dienomis įstaigoje vyko edukacija "Velykų kiškutis". Susipažinome su  vištytėmis Verute ir Petrute, įvairiais kitais naminiais paukščiais ir jų dedamais kiaušinukais.

Norime padėkoti „Basomis miške” Aušrai už nuostabią edukaciją ir smagų laiką!

 

Vanduo - gyvybės šaltinis! Pasaulinė vandens diena
Vanduo - gyvybės šaltinis! Pasaulinė vandens diena

Be maisto žmogus gali išgyventi mėnesį ir daugiau, o be vandens - vos kelias dienas. Šiandien minėdami Pasaulinę Vandens Dieną aptarėme: Koks H2O kvapas, skonis bei spalva? Ledas skęsta ar plaukia? Į ką pavirsta vanduo, kai jis sušąla?

 

Edukacija apie medų ir bitininko profesiją
Edukacija apie medų ir bitininko profesiją

Visi žino, jog skanų medų bitės neša! Bet ne visi žino, koks įdomus bičių gyvenimas, koks sunkus bitininko darbas ir, kad iš bitučių galime gauti kur kas daugiau nei medų.

"Voveraičių" grupės vaikai gavo galimybę patyrinėti bičių gyvenimą ir bitininko profesiją iš arčiau - pasimatuoti bitininko rūbą bei padegustuoti tikro bičių medaus. Vaikų balsas vieningas - pats skaniausias pievų medus! O su medumi geriausia žolininkų surinkta Anykščių žolelių arbata.

 

eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"
eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"

eTwinning projekte "Kaip tapti olimpiečiu?" balandžio mėnesį mūsų mažieji "olimpiečiai" buvo detektyvais, kurie įvairiais būdais rinko informaciją apie pasirinktas sporto šakas. Vaikai taip pat išmėgino inžinierių, kurie kūrė pasirinktos sporto šakos atributiką bei kūrėjų vaidmenis. Kūrėjai buvo šmaikštūs, labai kūrybingi, juokingi, nes juk tokie ir turi būti komiksų kūrėjai! Kviečiame susipažinti su bendrais, visų projekto partnerių, pristatymais.

Mes kūrėjai https://shorturl.at/dhFZ8

Mes inžinieriai https://shorturl.at/mvOQV

 

 

Laiku patikrinta sveikata - rami galva prieš atostogas
Laiku patikrinta sveikata - rami galva prieš atostogas

Kasmet vaikų ir pilnamečių mokinių sveikatą turi profilaktiškai patikrinti šeimos gydytojas ar vaikų gydytojas ir gydytojas odontologas ar burnos higienistas.

Nelaukite rugsėjo, registruokitės patikrai prieš vasarą

 

eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" - kovo mėnesio įvykiai
eTwinning projekto "Kaip tapti olimpiečiu?" - kovo mėnesio įvykiai

Kovo mėnesį darželyje tęsėsi mūsų eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?". Šį mėnesį vaikai dar labiau pasinėrė į temą, tyrinėdami, kodėl sportininkams ypač svarbu rūpintis sveiku maistu ir gerti pakankamai vandens. Vaikai kartu su tėveliais kūrė sveikus receptus ir ypač norime padėkoti tėvams, kurie prisijungė su savo kūrybiškomis idėjomis ir receptais. Mūsų mažieji šefai džiaugėsi ne tik gavę receptų iš savo Graikijos ir Turkijos draugų, bet ir dalijosi savo atradimais su jais. Gaminant ir ragaujant skanius patiekalus, vaikai ne tik mokėsi apie sveiką mitybą, bet ir ugdė mąstymo procesus, kuriant patiekalų receptus mąstymo žemėlapių pavidalu, o jų pristatymas ypatingai padėjo kalbinių įgūdžių ugdymui. Projektas "Kaip tapti olimpiečiu?" mums priminė, kad sveika mityba, vanduo ir aktyvus gyvenimo būdas yra neatsiejama kasdienybės dalis. Sveikiname visus dalyvavusius kovo mėnesio veiklose!

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11-oji Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Tai diena, kurią prisimename ir minime. Džiaugiamės galėdami šią dieną švęsti savo įstaigoje žaisdami trikrepšį, bėgdami už Lietuvos laisvę!

 

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė

Su dainomis ir šokiais praūžė pirmoji pavasario šventė "Kaziuko turgus". Mažieji amatininkai nukrovė stalus skanėstais ir įvairiais rankdarbiais. Skambant akordeonui šventės šurmulyje sukosi Kazys su Kazyte, tėveliai su vaikučiais ir visa Spindulėlio bendruomenė.

 

Mes turime akvariumą!
Mes turime akvariumą!

"Saulutės" grupėje įsirengėme akvariumą! Vaikai džiaugiasi ir grožisi žuvytėmis, jas skaičiuoja, įvardina spalvas. Pasidžiaugti žuvytėmis atėjo ugdytinių ir iš kitų grupių.

"Saulutės" grupės vaikai atsakingai rūpinsis žuvytėmis ir stebės, kaip jos auga.

 

eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"
eTwinning projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"

Baigiantis žiemai ir artėjant pavasariui, vasario mėnesį eTwinning projekte "Kaip tapti olimpiečiu?" mes turėjome daug iššūkių! Kūrėme olimpinius žiedus iš siūlų, molio, vienkartinių lėkščių ir plastilino. Draugams išsiuntėme iššūkius kurti žiedus iš kristalų, popieriaus, druskos tešlos ir net dirbtinio sniego. Ar žinote, kas yra šių metų olimpinių žaidynių talismanas? Tai Frygas! Frygas daug žino apie olimpines žaidynes, tačiau jam vis dar kyla klausimų dėl tokių žodžių kaip kantrybė, džiaugsmas, sveikata ar rūpestis. Mes kantriai ir kūrybingai mokėme Frygą šių žodžių, įsipareigoję nepraleisti šių vertingų dalykų. Ir tai tik pradžia... Dalinomės žaidimais su draugais, mėgavomės atminties žaidimais ir netgi patys smagiai šokome, atkartodami judesius ekrane. Pavasaris jau artėja, o su juo ir naujos kovo mėnesio veiklos, kuriose kviesime dalyvauti ir tėvelius. Labai laukiame!

 

Edukacija - Afrikinės sraigės
Edukacija - Afrikinės sraigės

Edukaciją vaikams pravedė Afrikinių sraigių veislynas ir supažindino su Afrikinėmis sraigėmis. Susipažinome su įvairių dydžių ir spalvų sraigėmis, taip pat sužinojome, kad sraigės turi dantukus - graužia agurkus, salotas, saldžiąsias paprikas. Beje, pasirodo sraigės dieną miega, o naktį išdykauja. O ar jūs tai žinojote?

 

Ar įmanoma groti ledu?
Ar įmanoma groti ledu?

Integruota veikla drauge su muzikos mokytoja taikant STEAM metodą. "Meškučių" grupės vaikai, klausydamiesi Vivaldžio "Žiema", pasitelkdami visą savo fantaziją ir kūrybiškumą, iš vandens ir dažų kūrė muzikos instrumentus. Ar įmanoma groti ledu? Mažieji draugai vienbalsiai sako: TAIP!

 

SU GIMTADIENIU LIETUVA!
SU GIMTADIENIU LIETUVA!

Su gimtadieniu LIETUVA!
Mylime Tave visa širdimi!
Dovanojame Tau savo juoką, šypsenas ir svajones!
BŪK SAUGI, LAISVA, PILNA VAIKŲ JUOKO - MYLIMA LIETUVA!

 

Jogos ir kvapų galia po žvaigždėtu dangum
Jogos ir kvapų galia po žvaigždėtu dangum

Vasario 13 dieną vyko Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos metodinis renginys „Jogos ir kvapų galia po žvaigždėtu dangum“, kurį vedė Kauno lopšelio - darželio "Spindulėlis" meninio ugdymo (kūno kultūra) mokytojos Karolina ir Irena. Dalyvius pasitiko netradicinė aplinka, kurioje tvyrojo magiški kvapai, šviesos bei dainuojančių dubenėlių garsai. Džiaugiamės galėdami pasidalinti fizinio aktyvumo skatinimo idėjomis, kuriomis galima būtų gerinti fizinį aktyvumą ir psichinę sveikatą.

 

Žiema, žiema bėk iš kiemo!
Žiema, žiema bėk iš kiemo!

Užgavėnės-paskutinė mėsėdžio diena. Atsisveikinimo su žiema ir gamtos, naujos gyvybės pabudimo diena. Štai todėl visi šiandieną, šauksim: Žiema, Žiema, bėk iš kiemo!!! Blynus kepkim, užgavėkim, valgykim, draugus mylėkim. Savo blynais juos vaišinkim, šokim, dūkim, netingėkim. Lai pavasaris gražus atkeliaus greičiau pas mus!!

 

Šv. Agotos diena
Šv. Agotos diena

Minėdami Šv. Agotos dieną "Saulutės" ir "Meškučiai" kalbėjo apie tradicijas, iš ko ir kaip gaminama duona, kokie įrankiai naudojami duonos kepimui, susipažino su senovine liže ir rėtimi. Ragaujant aiškinosi duonos skonį, naudą, pagarbą bei kelią iki mūsų stalo.

 

Vaisių ir daržovių fiesta
Vaisių ir daržovių fiesta

"Meškučių" ir "Saulutės" gr. vaikučiai dalyvavo tikroje "Vaisių ir daržovių fiestoje" ir įtvirtino žinias apie vaisių ir daržovių naudą žmogui, matavosi "nutukimo" liemenę, eksperimento metu sužinojo, kurie vaisiai ir daržovės skęsta, o kurie moka "plaukti".

 

Žiemos taku
Žiemos taku

Meškučių grupės dainininkės su meninio ugdymo mokytoja Alvyda ir mokytoja Neringa dalyvauja Respublikiniame virtualiame dainų ir šokių festivalyje "Žiemos taku". Mergaitės atlieka I. Šeduikienės dainą " Sniegenos laiškas"

 

Mes galime būti draugais
Mes galime būti draugais

"Sausio 11 d. lopšelyje-darželyje „Spindulėlis“ svečiavosi Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos 3 A klasės mokiniai. Projekto ,,Mes galime būti draugais” metu, ypatingas dėmesys buvo skiriamas specialiuosius ugdymosi poreikius turintiems vaikams, skatinant vaikų įtrauktį ir pažinimą. Spektaklis ,,Snieguolė ir nykštukai”, kurį vaidino „Ryto“ pradinės mokyklos mokiniai vaikams ir bendruomenei paliko didelį įspūdį, sukėlė daug džiugių emocijų bei šypsenų. Darželio pedagogų komanda supažindino svečius su savo profesijomis pristatydama savo veiklas ir pasidalindama gerąja patirtimi organizuojant užsiėmimus. Šis projektas įrodo, kad nepaisant skirtumų, mes esame panašūs ir galime būti DRAUGAIS!

Tikime, kad šis bendradarbiavimas perraugs į ilgailaikę Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ir Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos draugystę!"

 

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena
Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Kasmet Sausio 13-oji mums primena iškovotą pergalę, Lietuvos laisvę ir jos didvyrius. Stiprina tikėjimą Lietuvos ateitimi

 

Projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"
Projektas "Kaip tapti olimpiečiu?"
Nauji metai, nauji iššūkiai! Zuikučių, Boružėlių, Meškučių ir Voveraičių grupės šturmuoja olimpinį horizontą dalyvaudamos europiniame projekte "Kaip tapti olimpiečiu?" su Graikija ir Turkija.
Praėjusių metų gale su savo partneriais iš Graikijos aptarėm temą naujam projektui, kuri pasirodė labai aktuali, įtrauki ir įdomi, todėl "sukirtom" rankom ir štai-įvairiomis veiklomis baigiame pirmąjį projekto mėnesį! O mėnesis buvo tikrai aktyvus: daug kalbėjome apie olimpines žaidynes, prisistatėme savo draugams ir nepamiršome pristatyti darželio, išsiaiškinome koks 2024m. olimpinių žaidynių talismanas, kūrėme projekto logotipą ir dalyvavome jo rinkimuose (tik rezultatų dar nežinome), olimpinį deglą, kuris nukeliaus pas mūsų draugus. Penktadienį dalyvavome pirmame internetiniame susitikime su  naujais draugais, sveikinomės net trimis skirtingomis kalbomis (anglų, graikų, turkų)! 
Nekantriai laukiame vasario mėnesio veiklų ir to momento, kada ir tėveliai įsitrauks į mūsų veiklas. Kada? Dar kol kas paslaptis...
 

Projektas "Gerumo angelas"
Projektas "Gerumo angelas"

"Spindulėlio” ugdytiniai prasmingai išgyveno praėjusį Advento laikotarpį. Projekte ”Gerumo angelas” jie ne tik susipažino su tautinėmis Advento tradicijomis ir simboliais, vaikai kūrė tyriausius gerumo angelėlius bendruomenei su gražiausiais linkėjimais. Tegul visi jie išsipildo su kaupu!

 

Kūrybinių darbų paroda "Kieno pėdos sniege"
Kūrybinių darbų paroda "Kieno pėdos sniege"

Kauno lopšelių-darželių "Spindulėlis" ir "Kregždutė" ugdytinių darbeliai eksponuojami Kauno miesto savivaldybės Eigulių seniūnijoje. Nuoroda: https://www.kaunas.lt/seniunijos/kauno-l-d-kregzdute-vaiku-darbu-paroda-jau-ziemuze-atkeliavo-ir-kauno-lopselio-darzelio-spindulelis-ugdytiniu-kurybiniu-darbu-paroda-kieno-pedos-sniege/?fbclid=IwAR1L-tbEj2PCWXl_9qrBpB7--kEqMpEP77TjgLXek1vhRVfUzU-bD3uTzH4

 

Kur galima rasti Kalėdų senelį?
Kur galima rasti Kalėdų senelį?

Zuikiai jį rado miške, apsuptą nuostabiais haskių veislės šunimis. Kiek įspūdžių!!! Ir šunis po mišką vedžiojo, ir savo norus Kalėdų seneliui išsakė, ir kartu žaidė. O paskui, susėdę ant šieno, gėrė senelio ant laužo virtą arbatą ir valgė nuostabius meduolius. Štai kokios "Zuikių" Kalėdos.

 

Kad Jūsų norai išsipildytų!
Kad Jūsų norai išsipildytų!

Siunčiame Jums šiek tiek Kalėdinės magijos, kad Jūsų norai išsipildytų!

 

O kuo norėtum būti tu?
O kuo norėtum būti tu?

Priešmokyklinės “Boružėlių” grupės ugdytiniai projekto “O kuo norėtum būti tu?” metu išvykų, įvairių edukacinių veiklų metu intensyviai tyrinėjo ir išbandė įvairias profesijas. Įtraukiant visą įstaigos bendruomenę vaikai susipažino su: virėjo, sandėlininko, medicinos darbuotojo, gaisrininko, kiemsargio, skalbėjo, logopedo, mokytojo, kompozitoriaus, trenerio, pakuotojo profesijomis, jų darbo ypatumais ir įrankiais.

 

Ar baisi gydytojo adata?
Ar baisi gydytojo adata?

"Boružėlių" gr. vaikučiai žaisdami "gydytojais" įgijo žinių apie įvairias ligas, apčiuopė pulsą, klausėsi širdies plakimo, be baimės matavosi baltą mediko rūbą."

 

"Spindulėlio" Kalėdų eglutės įžiebimas
"Spindulėlio" Kalėdų eglutės įžiebimas

Suspindo "Spindulėlio" Kalėdinė eglė. Kvepianti miško gaiva, puošta mūsų visų rankomis pagamintais žaisliukais. Ramaus džiugesio ir stebuklų laukimo.

 

Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam
Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam

Sveikata yra dovana, kurią reikia pasidovanoti sau pačiam - tokiais žodžiais pasitikome ir išlydėjome visą "Spindulėlio" bendruomenę iš sveikatinimo rytmečio, kuris buvo apsuptas kvapų, magiškos šviesos ir dainuojančių dubenėlių garsų... atrodo sustojo laikas, atsirado absoliučios ramybės pojūtis, nurimo aplinka, pagerėjo savijauta...

 

Ar galima grupėje sukurti savo kosmosą?
Ar galima grupėje sukurti savo kosmosą?

Tris savaites "Zuikiai" klaidžiojo kosmoso platybėse ir bandė atsakyti į klausimą "Ar galima grupėje sukurti savo kosmosą?" Kiek nuotykių, įspūdžių ir atradimų patirta! Ir savo planetų sistemas kūrė, ir ateivių kalbą bandė iššifruoti, ir kosminę muziką kūrė ir Saulės sistemos planetas išmoko... Visko ir neišvardinsi. Rezultatas - Saulės sistema "Zuikių" grupėje.

 

Tarptautinė žmonių su negalia diena
Tarptautinė žmonių su negalia diena

Gruodžio 3-ioji - Tarptautinė žmonių su negalia diena. Iš tiesų visi esame skirtingi ir unikalūs, ir kiekvienas iš mūsų turime teisę gyventi orų ir visavertį gyvenimą, realizuoti savo gebėjimus ir galias, mokytis, dirbti, ilsėtis, kurti kartu su visais. Būkime tolerantiški, paslaugūs, atjaučiantys, suprantantys, norintys ir galintys padėti... Tiesiog būkime nuoširdūs žmonės ir ugdykime tai vaikuose.

 

LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA
LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA

Lapkričio 23 d. Lietuvoje minima Lietuvos kariuomenės diena. „Spindulėlio” vaikams buvo puiki proga daugiau sužinoti apie mūsų Tėvynės gynėjus. Vaikai sužinojo kas yra kario kuprinėje, ar sunkūs kareiviški batai, šalmas, ar patogi ir šilta kareivio lova. Taip pat patikrino, kas slepiasi kario maisto davinyje, kam kariai dažosi veidus. Ši edukacinė veikla vaikus ne tik supažindina su kario profesija, tačiau ugdo patriotiškumą, ištvermę, kantrybę ir discipliną.

 

IŠVYKA Į KALNIEČIŲ PARKĄ
IŠVYKA Į KALNIEČIŲ PARKĄ

Akimirkos iš "Voveriukų" kelionės į Kalniečių parką. Vaikai išmoko saugiai elgtis už darželio ribų. Tyrinėjo aplinką: atpažino kelio ženklus, įvardino medžių ir paukščių pavadinimus, aptarė rudeninius orus, skyrė laiko žaidimams aikštelėje. O svarbiausia mokėsi saugiai elgtis šalia vandens telkinių, aptarė kodėl negalime maitinti laukinių gyvūnų ir kodėl būtina rūpintis, jau prijaukintais ir pripratintais prie nuolatinio šėrimo, lesinimo gyvūnais.

 

Tolerancijos diena
Tolerancijos diena

Lapkričio 16-tą minime tarptautinę Tolerancijos dieną, kurios simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti visiems toleranciją. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu, šiluma.

 

MATAU TAVE
MATAU TAVE

Edukacijos "Matau kitaip" metu vaikai išgirdo pasaką, skaitomą iš Brailio rašto knygos, išbandė Brailio rašto mašinėlę, palietė Brailio rašto knygas, kalbančiu termometru matavosi temperatūrą, susipažino su baltąja lazdele, išmėgino skysčių matuoklį, spalvų detektorių.

 

SPORTUOJANTIS KORIDORIUS
SPORTUOJANTIS KORIDORIUS

Visi žinome, kad sportuoti galima lauke, namuose, ar sporto klube, bet kartais norisi išbandyti ką nors kitaip, tai pabandėme - SPORTUOTI KORIDORIUJE! Mums labai patiko ir buvo daug džiugių emocijų, o Jūs ar esate tai bandę?

 

Edukacija "Eismuolis"
Edukacija "Eismuolis"

Pasiruošk, dėmesio, pradedam! Šiais mokslo metais "Voveriukai" startavo su naujomis patirtimis ir nuotykiais kelionėse. Kad būtų saugūs kelyje, vaikai aplankė A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklėlę, kurioje vyko edukacija "Eismuolis" - ten per žaidimą ir pramogas išmoko kaip tinkamai elgtis, kad būtų drausmingi eismo dalyviai.

 

Psichikos sveikatos diena
Psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. kasmet minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą. Tuo tikslu spalio mėnuo ,,Spindulėlio“ bendruomenėje virto emocinės sveikatos stiprinimo ir puoselėjimo mėnesiu. Įstaigos psichologė organizavo įvairaus pobūdžio prevencinius užsiėmimus. Vaikai klausėsi pasakos apie tai, kaip mūsų mintys gali pabloginti arba pagerinti nuotaiką; mokėsi taisyklingai kvėpuoti ir tokiu būdu ,,įsižeminti“ bei nusiraminti; vertino savo momentinę nuotaiką; darbuotojai praktiškai išbandė relaksaciją, ,,Mindfulness“ – dėmesingu įsisąmoninimu grįstas meditacines praktikas. Prieita išvados: kad geriausias laikas savimi pasirūpinti – yra DABAR ir įvairias praktikas tęsime ir praktikuosime.

 

Rudens dainų mozaika 2023
Rudens dainų mozaika 2023

"Meškučių" grupės dainorėlės Patricija, Elzė ir Paula su muzikos mokytoja Alvyda dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų dainų festivalyje "Rudens dainų mozaika 2023". Mergaitės atlieka G.Stanevičiūtės dainą "Burokėlių sriuba".

 

Iš kur atsiranda medžiai?
Iš kur atsiranda medžiai?

Spalio mėnesį bendradarbiaujančios “Meškučių” ir “Boružėlių” grupės dalyvavo STEAM projekte “Iš kur atsiranda medžiai?". Projekto metu vaikai ne tik stiprino tarpusavio draugystę, bet ir įvairiais būdais gilino žinias apie gyvąją gamtą: aiškinosi medžio gyvenimo ciklą, tyrinėjo lauke augančius medžius, žaidė medžių seklius, mokėsi atskirti spygliuočius medžius nuo lapuočių, iš gamtinės medžiagos kūrė gražiausius kūrinius, lavino skaitmeninio raštingumo žinias. Sustiprinę savo pažinimo kompetencijas vaikučiai jaučiasi tikri gyvosios gamtos žinovai! Jei turite klausimų apie medžius -kreipkitės į “Boružėlių” ir “Meškučių” vaikučius.

 

Išvyka į Dexterių ūkį
Išvyka į Dexterių ūkį

Priešmokyklinukai saulėtą antradienio rytą praleido edukacinėje išvykoje, Dexterių ūkyje , “Moliūgų kieme”. Moliūgų močiutė Adelė vaišino vaikus šilta ekologiška moliūgų arbata, ką tik iškeptais moliūgų blynais. Ūkio šeimininkas Vytautas vaikus supažindino su ten gyvenančiais galvijais Dexteriais, juos drauge maitino. Vėliau vaikų laukė įdomios užduotys: išbandyti šieno batutą, rasti išėjimą iš moliūgų labirinto, suskaičiuoti ir palyginti moliūgus, atrasti ir įvardyti kitas darže augančias daržoves. Padėkoję už svetingą priėmimą, grįžome pasistiprinę ir kupini geros nuotaikos!

 

Pasaulinė gyvūnų diena
Pasaulinė gyvūnų diena

Kasmet, spalio 4d., minima Pasaulinė gyvūnų diena. Šią dieną norisi palinkėti - kiekvienam tyliai pamąstyti, kuo galime prisidėti tiek prie savų, tiek prie svetimų gyvūnų gerovės. Juk kiekvienam reikia meilės ir rūpesčio, ypač - silpnesniam už mus. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios akcijos “Gyvūnai aplink mus” ir nudžiuginus mažuosius „Pagalba egzotiniams ir dekoratyviniams gyvūnams” prieglaudos gyventojus! Kviečiame pasigrožėti mūsų bendruomenės nuotraukų paroda "Gyvūnai aplink mus", taip pat parodą galite pamatyti gyvai - įstaigos koridoriuje.

 

Rieda ratai rateliukai
Rieda ratai rateliukai

Kaip ir kiekvieną rudenį pradedame nuo fizinio aktyvumo renginių. Pirmasis iš jų - Diena be automobilio "Rieda ratai rateliukai", šia dieną vaikai paminėjo atlikdami įvairiausias estafetes ir žaidimus lauke, naudodami tvarias ir gamtą saugančias transporto priemones (dviračiai, paspirtukai ir kt.). Džiaugiamės, kad galime sportuoti ir saugoti gamtą!

 

Išvyką į ūkį "Myliu kaimą"
Išvyką į ūkį "Myliu kaimą"

Priešmokyklinių "Zuikučių" ir "Boružėlių" grupių vaikai vyko į gyvulių ūkį "Myliu kaimą". Išklausę pasakojimų apie ūkio gyventojus, šėrė antis ir žąsis, žaidė su triušiukais, susipažino su ūkio princese ožka Morta, jodinėjo ant poniuko Šreko. Įspūdžiai nepakartojami. Jeigu dar nebuvote, būtinai apsilankykite, kur gyvena laisvi ir draugiški gyvuliukai.

 

Išvyka į Botanikos sodą
Išvyka į Botanikos sodą

Rugsėjį "Meškučiai" palydėjo Botanikos sode, kur ne tik pamatė ir sužinojo kaip auga bananai, citrinos, kaktusai ir visa galybė gražių gėlių, bet ir smagiai prisidūko šimtamečio puošmedžio lapų lietuje"

 

ES programavimo savaitė
ES programavimo savaitė
"Zuikučių" grupės vaikai su mokytojomis Edita Norbutiene, Aušra Vaivadiene ir logopede Renata Alksne dalyvauja ES Programavimo savaitės iššūkyje "Code Week 4 All". Visą informaciją rasite žemiau ⬇️ Maloniai kviečiame prisijungti
 

Rugsėjo 1-oji - vaikystės diena
Rugsėjo 1-oji - vaikystės diena

Rugsėjo 1-oji - vaikystės diena. Būkite smalsūs, žingeidūs, kūrybiški ir nuolat tobulėjantys.

 

 

Grupių darbo laikas
Grupių darbo laikas

 

Įvertintos ir apdovanotos
Įvertintos ir apdovanotos

Mūsų šauniosios mokytojos Edita Norbutienė, Aušra Vaivadienė ir logopedė Renata Alksnė švietimo mainų paramos fondo įvertintos ir apdovanotos Nacionaliniais kokybės ženkleliais už vykdytą eTwinning projektą "Playing with water". Be galo Jumis didžiuojamės! Tikime, kad nauji mokslo metai bus kupini neišsenkančių idėjų, kryptingų atradimų, minčių laisvės ir kūrybinio polėkio!

 

Rugsėjo 1 – osios šventė!
Rugsėjo 1 – osios šventė!

 

Keičiasi mokesčio tvarka nuo 2023-09-01
Keičiasi mokesčio tvarka nuo 2023-09-01

Nuo 2023-09-01 keičiasi mokesčio tvarka - didėja mokestis už ugdymo sąlygų tenkinimą – mokyklos išlaikymo reikmėms, t. y. edukacinėms erdvėms įrengti, bendrojo naudojimo ugdymo priemonėms, edukacinių renginių paslaugoms apmokėti, turtui įsigyti, darbuotojų darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo išlaidoms skirtos išlaidos. Vaiko tėvai (įtėviai, globėjai) mokės 1 Eur dydžio mokestį už ugdymo sąlygų tenkinimą už kiekvieną vaiko lankytą ir nelankytą nepateisintą dieną.

 

Projektas apie vandenį
Projektas apie vandenį

Beveik metus laiko trukęs projektas "Playing with water" baigtas. Tikslas pasiektas ir galime džiaugtis projekto rezultatais bei savo ir partnerių indėliu šiame projekte. Tikimės, kad ir kiti mokslo metai bus kupini naujų idėjų, atradimų, džiugins ne tik vaikus, bet ir teiks mokytojams didžiulį pasitenkinimą savo darbu.

 

Dalyvavimas projekte "Playing with water"
Dalyvavimas projekte "Playing with water"

"Zuikučių" grupės vaikučiai keliauja link projekto "Playing with water" pabaigos. Smagu buvo susirasti naujų draugų, dalintis savo mintimis, darbeliais ir žaidimais. Kokius žaidimus žaidėme su vandeniu, kviečiame pažiūrėti

 

Dalyvavimas projekte "Playing with water"
Dalyvavimas projekte "Playing with water"

"Zuikučių" grupės vaikai kartu su mokytojomis Edita, Aušra ir logopede Renata dalyvaudami tarptautiniame projekte "Playing with water", kovo mėnesį su Graikijos ir Italijos draugais žaidė pačių sukurtus žaidimus, kūrė nuostabų plakatą, atskleisdami vandens saugojimo/taupymo temą. Vaikai piešė ir įgarsino savo žinutes. Plakatui buvo kuriamas logotipas, visi projekto vaikai balsuodami rinko labiausiai patinkantį ir...valio, Lietuvos logotipas laimėjo 1-ą vietą! Pasigrožėkite sukurtu logotipu!

 

Dalyvavimas projekte "Playing with water"
Dalyvavimas projekte "Playing with water"

Šį mėnesį dalyvaujant tarptautiniame projekte "Playing with water", turime daug veiklų Savo draugams skleidžiame žinią, kaip galima panaudoti lietaus vandenį-žaidžiant smėlio dėžėje, plaunant po to žaisliukus, rankas ir laistant gėlytes. Na, o šiandien turėjome video susitikimą su graikais ir italais, džiūgavom sveikindamiesi 4 kalbomis-lietuvių, graikų, italų ir anglų Ar vaikai prisimena pasisveikinimus, paklauskime?

 

Dalyvavimas projekte "Playing with water".
Dalyvavimas projekte "Playing with water".

Šiandien mokytoja Edita ir "Zuikučiai", priėmę projekto "Playing with water" Graikijos partnerių iššūkį, atliko ne tik eksperimentą, bet ir specialiąją užduotį-gelbėjo užšąlusius vabalus! Kokios priemonės padėjo gelbėjimo operacijoje, pamatysite žemiau esančioje nuorodoje.

 

Dalyvavimas projekte "Playing with water"
Dalyvavimas projekte "Playing with water"

Dalyvavimas tarptautiniame Etwinning projekte "Playing with water", "Zuikučių" grupės vaikams kelia vis naujų iššūkių! Šį mėnesį, grupės mokytojos su vaikais, priėmė iššūkius atlikti eksperimentus su vandeniu "Zuikučių" darbas su mokytoja Aušra žemiau pateiktoje nuorodoje

 

Velykos, Velykos!
Velykos, Velykos!

Kauno lopšelyje-darželyje “Spindulėlis” vyko nuostabi pavasarinė šventė – Velykos! Vaikučiai svečiuose sulaukė Velykų bobutės, Velykinio zuikio ir vištelės. Visi linksmai šoko, dainavo, margino didžiulį kiaušinį, bei rideno margučius! Nuoširdžiai dėkojame visiems vaikučiams ir jų tėveliams už velykinius margučius, kuriais puošėme Velykų medį!

 

Teatro dienelės Spindulėlyje
Teatro dienelės Spindulėlyje

Kai pavasaris pražysta gražiausiais žiedais, l/d "Spindulėlis" apsigyvena TEATRAS. Visą savaitę vyksta tradiciniu tapęs renginys "Teatro dienelės Spindulėlyje". Nuo mažiausio drugeliuko iki mokytojų visą savaitę kuriame, vaidiname, stebime, džiaugiamės savo ir draugų vaidyba. Pasibaigus teatro savaitei, vienbalsiai nutarėme - kitais metais būtinai kartosime!

 

Projekte "Magiški kiaušiniai"
Projekte "Magiški kiaušiniai"

Smagiai prabėgo dvi savaitės "Drugelių" ir "Meškučių" grupių vaikučiams, dalyvavusiems pažintiniame projekte "Magiški kiaušiniai". Tai buvo ne tik smagus nuotykis ir pramoga, bet ir suteikta aktyvi gamtos tyrinėjimo galimybė palaikanti vaikų smalsumą ir domėjimąsi, ugdanti/s pažinimo kompetenciją.

 

Svajoti - vadinasi, kurti" - Victor Hugo
Svajoti - vadinasi, kurti" - Victor Hugo

Svajotojo svajonės visada išsipildo su kaupu. Dėkojame Kauno Tauro LIONS klubas už Jų Gerumą, Šilumą, Neabejingumą, už Begalinį norą padėti diegiant modernias technologijas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų ugdyme. Už svarų indėlį finansiškai prisidedant ir įgyvendinant projektą "Vaiko savivertės ir kūrybiškumo skatinimas naudojant inovatyvias ugdymo strategijas". Jūsų gera valia teikia vaikams daug džiaugsmo, ugdo pasitikėjimą šalia esančiais žmonėmis. Kauno Tauro LIONS klubas mūsų įstaigai 2014 m. finansavo interaktyvios Smart lentos įrengimą, 2017 m. - Multisensorinio kambario įrangos įsigijimą. O 2023 m. finansavo krosnies keramikos degimui įsigijimą. Keramikos užsiėmimai ugdo vaikų gebėjimą atskleisti savo jausmus, emocijas; tai vaikų saviraiška ir improvizacija vaizdų kalba. Dėkojame už esamą ir būsimą bendradarbiavimą.

 

Vandens nauda žmogui ir gamtai
Vandens nauda žmogui ir gamtai

Kas yra vanduo? Kuo svarbus ir koks gali būti vanduo? Nuluptas ar su žievele apelsinas skęsta? Į šiuos ir daug kitų klausimų "Nykštukų" grupės vaikučiai rado atsakymus atlikdami eksperimentus užsiėmimo "Vandens nauda žmogui ir gamtai" metu.

 

Kovo 21 d. pasaulinė Dauno sindromo diena
Kovo 21 d. pasaulinė Dauno sindromo diena

Šią dieną organizuojama „Spalvotų kojinių“ akcija. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Jos simbolizuoja kitoniškumą, kurį nulemia tik viena chromosoma. Ar žinote kuri?

 

Renginys “Futbolas ir draugai”
Renginys “Futbolas ir draugai”

Kovo 22 dieną įstaigoje vyko labai įdomus renginys “Futbolas ir draugai”. Renginyje dalyvavo mūsų įstaigos vaikai, mokytojai ir draugai iš Kauno lopšelis-darželis „Vyturėlis“. Futbolo treniruotę pravedė FA "Herojai" treneris Vilius kartu su Žmogumi-Voru. Dėkojame visiems už tokią nuostabią dieną!

 

1,2 proc. parama
1,2 proc. parama

             

 

Trikrepšio festivalis
Trikrepšio festivalis

Kovo 10 dieną "Zuikučių", "Boružėlių" grupių vaikai ir mokytojos keliavo į Kauno lopšelį - darželį "Vyturėlis". Dalyvavome "Trikrepšio festivalyje", kuris skirtas paminėti Kovo 11-tą - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pasiruošėme ne tik darželio vėliavą, bet ir Lietuvos simbolius, atributiką. Šokom ir žaidėm krepšinį, teko ir mokytojoms sudalyvauti varžybose. Grįžome su puikiomis nuotaikomis. Dėkojame Kauno lopšelio - darželio "Vyturėlis" bendruomenei ir tikimės, dar ne kartą vieni pas kitus pasisvečiuoti.

 

KAZIUKO MUGĖ
KAZIUKO MUGĖ

Štai ir praūžė ilgai laukta pavasario šventė „Kaziuko mugė“ . Visą savaitę ruošti vaikų skanumynai ir rankdarbiai nugulė ant stalų išmargintų tautiniais motyvais. Įsitraukė tėveliai ir visa įstaigos bendruomenė. Šiais metais ją paminėjome neįprastai, prekyba vyko bekontakčiu būdu, kai perkantieji pinigėlius metė tiesiog į grupės taupyklę. Taip ugdome ne tik tradicijas ir papročius, bet ir finansinį raštingumą, finansinę atsakomybę, verslumą. Po mugės kiekviena grupė nusprendė ką įsigys už surinktus pinigėlius. Mugei pasibaigus, dar ilgai sklandė šventinė nuotaika.

 

Žiema, žiema bėk iš kiemo!
Žiema, žiema bėk iš kiemo!

Žiema, žiema bėk iš kiemo... Vasario 21 dieną vaikai, mokytojai ir bendruomenė šventė Užgavėnes ir vijo žiemą, nes per Užgavėnes reikia daryti viską nesivaržant: kuo garsiau triukšmauti, kuo smarkiau išdykauti, kuo daugiau prisivalgyti – blynų, šiupinio su kruopomis, žirnių ir mėsos. Pasipuošti įspūdingomis Užgavėnių kaukėmis, stebėti pavasarį ir žiemą simbolizuojančių Lašininio ir Kanapinio dvikovą. Užgavėnės siejamos su daugybe papročių, žaidimų ir dainų, o taip pat ir su pavasario atėjimu.

 

Vasario 16 diena - Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Vasario 16 diena - Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Tėvynė - ne tik žodis. Tai mūsų žemė, Tai mūsų kalba, Tai mūsų istorija ir.. Paprasta, šilta, jauki bendrystė po tuo pačiu dangumi, po ta pačia saule.. Vaikai, mokytojai ir visa bendruomenė minėjo šią dieną. Prisiminė, supažindino vaikus su trispalve, su lietuviškomis patriotinėmis dainomis, kaip buvo paskelbta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Ši šventė labai svarbi visai tautai, kuri visus vienija, suburia ir kelia pasididžiavimą savo tėvyne. Visi žmonės nešioja tėvynę savo širdyje, ir ši data - Vasario 16-oji - simbolizuoja laisvę, drąsą, stiprybę, ir viltį.

 

Draugaukime, sportuokime ir būkime sveiki!
Draugaukime, sportuokime ir būkime sveiki!

Sveikatą stiprinanti mokykla - unikali galimybė mokyklų bendruomenėms mokytis gyventi sveikiau. Visą savaitę visus įstaigos bendruomenės narius kvietėme į rytmečio mankštas, gausiai susirinkti skatino ir sudomino skirtingos fizinės veiklos. Šios veiklos akimirkomis džiaugiamės ir dalinamės su Jumis!

 

Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendradarbiavimo su tėvais svarba įtraukiajame ugdyme
Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendradarbiavimo su tėvais svarba įtraukiajame ugdyme

Vienas iš tikslų, siekiant užtikrinti sėkmingą ir kokybišką ugdymosi turinį ikimokykliniame amžiuje, – įtraukti tėvus į ugdymosi procesą. Šeimą ir pedagogus jungia tas pats tikslas – sėkmingas vaiko ugdymasis, o tai ypač svarbu šiuo metu, kai visos švietimo įstaigos artėja įtraukiojo ugdymo link.

Vaikai, iš prigimties būdami smalsūs, yra atviri naujoms patirtims bei nuo pat mažų dienų yra linkę viską kopijuoti. Mažieji mėgsta imituoti profesinę veiklą: žaisdami prisiima įvairius vaidmenis – gydytojo, gaisrininko, kirpėjos ir pan. Todėl nusprendėme suorganizuoti grupėje projektą „Profesijos“, kurio metu tėveliai galėjo pasidalinti su vaikais savo profesijos ypatumais, dalyvauti grupėje su vaikais įvairiose veiklose: gaminti proginius atvirukus, kalėdinius žaisliukus eglutei, tyrinėti mikrobus ant savo rankelių. Vienai iš tėvelių, mamai ukrainietei, pristatant savo mėgiamą visažistės darbą, vaikai ne tik susipažino su šia profesija, bet ir bendraujant, kalbantis atsirado galimybė turtinti, plėsti žodyną. Projekto metu tėveliai ne tik įsitraukia į vaiko ugdymą/si bei įstaigos ugdymo veiklą, bet pastebime, kad tėvams įsitraukus į veiklas su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais vaikais, pagerėja bendravimo ir bendradarbiavimo suvokimo prasmė tarp tėvų ir pedagogų, išsikeliami konkretūs tikslai, kurių vieningai siekiama.

 

Mano muzika Tau, Tėvyne!
Mano muzika Tau, Tėvyne!

Kovo mėnesį "Boružėlių" grupės ugdytinės Tėja, Ariana ir Ieva kartu su muzikos mokytoja Alvyda Oželiene dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų projekte "Mano muzika Tau, Tėvyne!" Mergaitės atlieka A.Sendžikienės dainą "Mano Lietuva".

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI
TĖVELIŲ DĖMESIUI

ŠVIEČIAMOJO POBŪDŽIO NUOTOLINIŲ PASKAITŲ CIKLAS TĘSIAMAS. KVIEČIAMI UGDYTINIŲ TĖVELIAI TIKSLU STIPRINTI TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIUS IR EMOCINĮ RYŠĮ SU VAIKU, SIEKTI GERESNIO VAIKO EMOCINIO PASAULIO PAŽINIMO IR SUPRATIMO, BŪDŲ ATRASTI PADĖTI, BŪTI IR TIESIOG AUGTI KARTU.

Paskaitos vyksta vieną kartą per mėnesį, sausio-gegužės mėnesiais, paskutinį mėnesio ketvirtadienį nuotoliu, per Google Meet.

Antras susitikimas vyks vasario 23 dieną.

Tema ,,Sensorinės sistemos“. Jų įtaka vaiko emocijoms ir elgesiui“

PRADŽIA: 18.00 val.

Norintys dalyvauti - registruojasi el.paštu: spindpsichologe@gmail.com

Nuoroda bus atsiųsta dieną prieš - 02 22 d.

Skatiname ir kviečiame būti aktyviais!

Užsiėmimus veda: L./d. ,,Spindulėlis“ psichologė, ,,Dėmesingu įsisąmoninimu (Mindfulness)“ grįstų intervencijų mokytoja Žydrūnė Jankauskienė

 

Respublikinis ikimokyklinių įstaigų dainų ir šokių festivalis "Žiemos taku 2023"
Respublikinis ikimokyklinių įstaigų dainų ir šokių festivalis "Žiemos taku 2023"

Darželio auklėtiniai Adrija, Jorė,Jonas kartu su muzikos mokytoja Alvyda, dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų dainų ir šokių festivalyje "Žiemos taku 2023". Vaikučiai atlieka Ingos Šeduikienės dainą "Varnos kailinukai"

 

Playing with water
Playing with water

Baigėsi sausio mėnuo ir galime pristatyti, ką nuveikėme dalyvaudami tarptautiniame projekte „Playing with water“. „Zuikučių“ gr. vaikai, kartu su mokytojomis Edita ir Aušra bei logopede Renata, kūrė nuostabų pasakojimą apie vandens Lašelio kelionę. Ši kelionė prasidėjo Lietuvoje. Aplankęs gražiausias Lietuvos vietas, Kuršių Neriją ir pamatęs Saulės laikrodį, Lašelis klausė vaikų, ar netrūksta jiems vandens Lietuvoje? Lašelis sužinojęs, jog Lietuvos vardas kilęs nuo žodžių „lietus“, „lyti“, suprato, kad vandens šioje šalyje pakanka ir iškeliavo į Graikiją ir Italiją, pas kitus projekto dalyvius. Na, o savo draugams apie Lašelio aplankytas vietas, vaikai nupiešė piešinius. Nuorodoje rasite visų projekto dalyvių sukurtą pasakojimą apie Lašelio kelionę

https://www.storyjumper.com/book/read/147000391/63da0ff765389

 

JOGA SU SVEIKATIADA
JOGA SU SVEIKATIADA

"Boružėlių" ir "Zuikučių" gr. vaikučiai dalyvavo fizinėje veikloje "Užsiimk joga su Sveikatiada". Užsiėmimo metu vaikai imitavo Afrikos gyvūnėlių skleidžiamus garsus, atsipalaidavo ir linksminosi, tuo pačiu gerino ištvermę, koordinaciją, lankstumą, balansą, bei didino dėmesingumą ir pasitikėjimą.

 

Prašome pareikšti savo nuomonę
Prašome pareikšti savo nuomonę

Mieli tėveliai, prašome užpildyti trumpą anketą apie lopšelio-darželio darbą. Apklausos rezultatai padės mums tobulinti įstaigos veiklą ir gerinti ugdymo kokybę. Mums svarbi Jūsų nuomonė. Apklausos nuoroda aktyvi iki gruodžio 9 d. https://apklausa.lt/f/ugdytiniu-tevu-poziuris-i-itraukiojo-ugdymo-organizavima-darzelyje-hdbs7um.fullpage

 

TARPTAUTINĖ DRAUGO DIENA
TARPTAUTINĖ DRAUGO DIENA

 

Kvietimas
Kvietimas

 

Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena!
Lapkričio 23-oji - Lietuvos kariuomenės diena!

2022-11-23 lopšelyje-darželyje vyko pažintinis - edukacinis rytmetys apie Lietuvos kariuomenę.

 

LIETUVOS PAŠTO DIENA
LIETUVOS PAŠTO DIENA

Lapkričio 16 diena - Lietuvos pašto diena, norėdami ją paminėti lopšelio - darželio "Spindulėlis" vaikai rašė, piešė, aplikavo laiškus darželiui ir kūrė "Spindulėlio" pašto ženklą.

 

Sportuojantis koridorius
Sportuojantis koridorius

O ar Jūs esate sportavę koridoriuje? Lapkričio 8 dieną lopšelyje - darželyje vaikai sportavo ir linksminosi koridoriuose, išbandydami netradicines aplinkas ir priemones.

 

PRAKTINĖ PASKAITA TOLERANCIJOS DIENAI PAMINĖTI
PRAKTINĖ PASKAITA TOLERANCIJOS DIENAI PAMINĖTI

Kviečiame dalyvauti šviečiamojo pobūdžio praktinėje paskaitoje skirtoje Tolerancijos dienai paminėti

 

DAINŲ FESTIVALIS "RUDENS MOZAIKA 2022"
DAINŲ FESTIVALIS "RUDENS MOZAIKA 2022"

"Boružėlių" grupės ugdytinė Tėja ir "Zuikučių" grupės ugdytiniai Jorė, Jonas bei Adrija dalyvauja Respublikiniame dainų festivalyje "Rudens mozaika 2022" ir atlieka I.Šeduikienės dainą "Obuolys".

 

Dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte "Playing with water"
Dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte "Playing with water"

"Zuikučių" grupės ugdytiniai kartu su mokytojomis Edita ir Aušra bei logopede Renata dalyvauja tarptautiniame eTwinning projekte "Playing with water". Šis projektas numato kiekvieną mėnesį veiklas, susijusias su vandeniu. Vaikai šį mėnesį ne tik nuotoliu susitiko su savo draugais iš Graikijos ir Italijos, bet atliko ir mėnesio darbelius - kūrė pasakojimą apie savo miesto didžiąsias upes, piešė kilimėlį vandens tematika kodavimo veiklai ir netgi sudalyvavo Europos programavimo savaitėje "EU code week - 2022". Šio mėnesio atlikta užduotimi labai džiaugiamės ir dalinamės su visais!

 

Išmaniosios rudens gėrybės
Išmaniosios rudens gėrybės

Mūsų organizuotame tarptautiniame projekte " Išmaniosios rudens gėrybės" vaikai visą mėnesį tyrinėjo pasirinktą rudens gėrybę, domėjosi jos augimo ciklais: nuo sėklos iki patekimo ant mūsų stalo. Kūrė mąstymo žemėlapius, ketureilius, receptus. Projektą užbaigėme bendra švente. Visi laimingi kartu atradę tyrinėjimo, atradimo ir bendrystės džiaugsmą.

 

PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA
PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA

Spalio 10 dieną Lopšelio-darželio ,,Spindulėlis“ psichologė su vaikais žiūrėjo ir aptarė edukacinį filmuką apie bazines emocijas: ,,Mano emocijos“. Vaikai įsivertino dienos emocijas, mokėsi nemalonių jausmų, tokių kaip ,,Pyktis“ ar ,,Liūdesys“ sureguliavimo būdų. Įstaigos darbuotojai vadovaudamiesi šūkiu: „Sugebant pasirūpinti savimi - gebėsime pasirūpinti vaikais!” praktiškai išbandė socio-emocinius gebėjimus ir psichologinį atsparumą stiprinančius metodus: metaforines - asociatyvines korteles, ,,LegoSerious Play“ ir ,,Emocijų Taxi“ metodikas.

 

AKCIJA MAŽOJI MYLIA
AKCIJA MAŽOJI MYLIA

Norėdami paminėti Kūno kultūros ir sporto dieną mūsų įstaigoje spalio 6 dieną vyko RIUKKPA organizuojama akcija "Mažoji mylia - 2022". O ar žinote kas yra mažoji mylia??? Tai net 250 metrų.

 

Ugdytinius aplankė Policijos pareigūnė ir bičiulis Amsis
Ugdytinius aplankė Policijos pareigūnė ir bičiulis Amsis

Spalio 4 dieną lopšelyje - darželyje "Spindulėlis" ugdytinius aplankė Policijos pareigūnė ir bičiulis Amsis. Susitikimo metu policininkė su vaikais kalbėjosi apie saugų elgesį kelyje, kur ir kaip galima pereiti gatvę, kaip saugiai važiuoti dviračiu. Pareigūnė jauniesiems klausytojams suteikė žinių apie atšvaitų svarbą tamsiu paros metu, pademonstravo, kaip tinkamai juos segėti.

 

MUZIKOS DIENOS PAMINĖJIMAS
MUZIKOS DIENOS PAMINĖJIMAS

Spalio 1-oji diena - Muzikos, o taip pat Kūno kultūros ir sporto diena. Rugsėjo 30 dieną paminėjome šią dieną, kalbėjome apie muzikos instrumentų įvairovę, džiaugėmės savo rankytėmis ir tėvelių pagalba sukurtais muzikos instrumentais, jų skambesiu, linksmai bei aktyviai šokome.

 

APIBĖK MOKYKLĄ
APIBĖK MOKYKLĄ

Darželio bendruomenė rugsėjo 26 - spalio 7 dienomis turėjo užduotį susitikti lauke kiekvieną rytą sutartu laiku. Kviečiami dalyvauti buvo visi, tiek vaikai, tiek pedagogai ir prisidėti prie puikios idėjos – apibėgti savo darželį. Taigi, dvi savaites rytais lauke buvo atliekamas apšilimas, paskui apibėgamas labai didelis ratas aplink ugdymo įstaigą. Nuostabi idėja ir puikus fizinio aktyvumo skatinimas ne tik mažiems, bet ir dideliems.

 

Europos sporto savaitė
Europos sporto savaitė

Europos sporto savaitė – jau aštuntus metus Europos Komisijos vykdoma iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą Europoje. Šią smagią savaitę vyksta įvairiausi renginiai, kuriuose džiaugsmingai dalyvaujame ir mes. Taigi, vienas iš jų #BEAKVITE - Judėk šokio ritmu 2022, kuris praūžė rugsėjo 27 dieną mūsų įstaigoje. Visa įstaigos bendruomenė buvo pakviesta smagiai praleisti laiką lauke ir sušokti nuotaikingą šokį.

 

Rieda ratai rateliukai
Rieda ratai rateliukai

Nespėjus įsibėgėti naujiems darbams, RIUKKPA nieko nelaukus, pakvietė mus prisijungti prie tradicinės rudens akcijos "Rieda ratai rateliukai". Rugsėjo 22 dieną surengėme šventę vaikams norėdami paminėti dieną be automobilio. Vaikai susirinko į darželį su įvairiausiomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais ir kt. Lauke buvo paruoštos įvairiausios užduotys ir estafetės, kurias vaikai turėjo įveikti su savo transporto priemonėmis.

 

"Išmaniosios rudens gėrybės"
"Išmaniosios rudens gėrybės"

Kauno lopšelis-darželis "Spindulėlis" kviečia dalyvauti tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių projekte "Išmaniosios rudens gėrybės". Prisijungti prie šio projekto taip pat galite ir eTwinning platformoje (prisijungimui eTwinning platformoje, naudokite EU login). Smagių atradimų ir kūrybinių idėjų!

 

Informacija
Informacija

Džiugiai informuojame, kad į Kauno miestą grįžta pozityvios tėvystės programa „Neįtikėtini metai". Su nauja grupe startuojame rugsėjo 29 d. nuo 16.00 val. Užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu, vieną kartą per savaitę (ketvirtadieniais), iš viso 18 susitikimų, vieno susitikimo trukmė 2 valandos. 

Programa skirta tėvams, kurie augina 3-6 metų vaikus. Plačiau apie programą skaitykite paspaudę nuorodą:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

Programos lankymas yra nemokamas.

Būtina registracija:

https://forms.gle/99iyZpz1XJ1QGfCY6 

Surinkus 8 asmenų grupę registracija bus stabdoma ir kitus dalyvius kviesime prisijungti prie naujos grupės, vyksiančios 2023m. vasario mėn.

 

Gražios dienos, 

Grupės vadovės: Giedrė Tel. 868833396;  Indrė Tel. 865499760

https://neitiketini-metai.lt

 

KVIEČIAME SUDALYVAUTI STEP 6-12 programos mokymuose!
KVIEČIAME SUDALYVAUTI STEP 6-12 programos mokymuose!

STEP tėvystės įgūdžių grupė skirta tėvams, norintiems geriau suprasti savo vaiką ir augti kartu su juo. Daug tėvų, bendraudami su savo vaikais, kiekvieną dieną susiduria su didesniais ar mažesniais iššūkiais: sunku suprasti vaiką ir jo norus, vaiko elgesys dažnai kelia susierzinimą ar pyktį, jaučiame per mažai artimo bendravimo su vaiku. Ši programa paremta pozityviais auklėjimo principais.

Būtina išankstinė registracija! 

Registracija vyksta el.paštu: spindpsichologe@gmail.com iki 09 / 30 d. 

Kviečiami tėveliai, auginantys vaikus nuo 5 m. 6 mėn. iki 12 m. 6 mėn.

Mokymus ves psichologė Žydrūnė Jankauskienė.

Mokymai yra nemokami! 

Daugiau informacijos apie STEP www.stepgrupes.lt  ir  prisegtuke.

 

Rugsėjo 1 – osios šventė!
Rugsėjo 1 – osios šventė!

 

SKELBIAMA PASTATO PRITAIKYMO ŽMONĖMS SU NEGALIA (KELTUVŲ ĮRENGIMO) DARBŲ PRADŽIA
SKELBIAMA PASTATO PRITAIKYMO ŽMONĖMS SU NEGALIA (KELTUVŲ ĮRENGIMO) DARBŲ PRADŽIA
Mieli tėveliai,
 
Nuo 2024 m. Lietuvoje pradedamas visuotinis įtraukusis ugdymas, užtikrinantis vienodas ugdymo galimybes visiems vaikams, todėl mūsų įstaigoje nuo rugpjūčio 16 d. prasidės PASTATO PRITAIKYMO ŽMONĖMS SU NEGALIA (KELTUVŲ ĮRENGIMO) darbai. Dėl atsiradusių papildomų nuo įstaigos administracijos nepriklausančių darbų (darbo projekto rengimo, jo ekspertizės ir geologinių grunto tyrimų), renovacijos darbai pradedami vėliau nei planuota.
 
Prasidėję renovacijos darbai šiek tiek pakoreguos mūsų įprastą kasdienybę:
 • Vykdant renovacijos darbus bus aptverta teritorija bendruomenės saugumui užtikrinti.
 • “Boružėlių“ ir „Zuikučių“ grupės vaikučiai bus perkelti į kitas patalpas.
 • Ugdymo procesas vyks įprastu ritmu.
 
Mūsų bendruomenė stengsis užtikrinti kokybišką ir visapusišką ugdymo procesą. Prašome supratimo ir pagarbos vieni kitų atžvilgiu.
 • Pritaikant darželio pastatą žmonėms su negalia bus įrengti du liftai, vienas keltuvas, užtikrinantys saugų neįgaliųjų judėjimą pastato viduje ir įrengta saugumo reikalavimus atitinkanti nuovaža.
 
Kilus klausimams kreipkitės į direktorę Dovilę Velmunskę tel.: +370 679 79004 arba 8 37 731694, mielai Jums suteiksime visą informaciją.
 
Nuoširdžiai
Administracija
 

POKYČIAI DARŽELIUOSE NUO RUGSĖJO 1-OSIOS
POKYČIAI DARŽELIUOSE NUO RUGSĖJO 1-OSIOS

Vaikų darželiuose svarbiausi keli dalykai – kokybiškas mažųjų kauniečių ugdymas ir skanus bei sveikas maistas. 

Sparčiai kylančios produktų kainos verčia ieškoti sprendimų, kaip užtikrinti sočius ir subalansuotus pietus lopšelių-darželių ir priešmokyklinių grupių auklėtiniams. 

 • Kauno mieste vaikų maitinimas nebrango jau 12 metų (nuo 2010-ųjų), tad dabar tiesiog būtina perskaičiuoti ligšiolinius įkainius.
 • Vieno maitinimo kaina padidės nuo 10 iki 32 euro centų. 
 • Maisto gamyba bei kiti virtuvės kaštai ir toliau bus dengiami miesto biudžeto lėšomis.
 • Specialistai per vasarą tobulins valgiaraščius, praturtindami naujais naudingais produktais.
 • Pokyčiai įsigalios nuo Rugsėjo 1-osios.
 • Vaikų maitinimas Kauno darželiuose ir mokyklose toliau išliks pigiausias tarp didžiųjų miestų.
 • Pagrindinės priežastys: kylančios maisto produktų, kuro ir logistikos kainos.
 

Edukacija Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje
Edukacija Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje

Vasara kelionių metas ir labai smagu, kai į išvykų organizavimą įsijungia ugdytinių tėveliai. Kauno m. l/d "Spindulėlis" "Zuikučių" gr. vaikus ugdytinio mamytė pakvietė į edukacinį užsiėmimą centrinėje Kauno priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Išklausę pasakojimus apie gaisrų prevenciją , pažiūrėję filmuką apie bebriuką Ugnių, vaikai susipažino su gaisrininkais gelbėtojais, jų darbu, matavosi aprangas ir šalmus, sulipę į gaisrines mašinas, susipažino su įranga. Dėkui už informatyvų ir naudingą užsiėmimą.

 

Spalvota vaikystė
Spalvota vaikystė

Kauno lopšelyje darželyje „Spindulėlis“ vyko šventė „Spalvota vaikystė“, skirta Tarptautinei Vaikų gynimo dienai paminėti. Vaikus ir tėvelius pasitikdami linksma muzika ir džiugiu sveikinimu, vėliau visus vaikus į šventę sukvietė atvykusi Pepė Ilgakojinė! Ši pramuštgalvė ir linksmuolė lydėjo vaikus į „spalvotas stoteles“, kuriose vaikai buvo supažindinti su pirmosios pagalbos teikimu bei emocijų pažinimu, grojo įvairiais muzikos instrumentais, pūtė muilo burbulus, žaidė tinklinį, džiaugėsi spalvotu parašiutu, išbandė šokinėjimą su maišais, na, o savo svajones tapė ant skaidrios plėvelės. 

 

 

Tėvelių dėmesiui!
Tėvelių dėmesiui!

Lopšelyje-darželyje "Spindulėlis" turime 1 laisvą vietą 2-3 metų amžiaus (lopšelio grupėje) ir 3 laisvas vietas 4-5 metų amžiaus vaikams nuo rugsėjo 1 dienos. Informacija tel. 837731694 arba 867979004

 

SOCIALINIS - KŪRYBINIS PROJEKTAS „ŠEIMA – ŠEIMAI“
SOCIALINIS - KŪRYBINIS PROJEKTAS „ŠEIMA – ŠEIMAI“

Projektas skirtas Tarptautinei šeimos dienai – gegužės 15 d. paminėti, akcentuojant šeimos svarbą vaiko gyvenime. Projektu siekiama stiprinti šeimos narių ryšį, įtraukiant tėvus į projektinę kūrybinę veiklą bei ugdyti vaikų socialinę ir meninę kompetencijas. Vaikai drauge su tėvais ir pedagogais gamintas atvirutes dovanojo savo draugams ir jų šeimoms. Tai suteikė vaikams daug džiaugsmo ir smagių akimirkų.

 

Lopšelis - darželis "Spindulėlis" gavo aktyvios mokyklos statuso pripažinimą
Lopšelis - darželis "Spindulėlis" gavo aktyvios mokyklos statuso pripažinimą

2022 m. gegužės 12 d. įvyko Nacionalinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo ir aktyvių mokyklų veiklos koordinavimo komisijos (toliau – Komisija) nuotolinis posėdis, kurio metu buvo aptarti sveikatos stiprinimo programų ir fizinio aktyvumo skatinimo veiklos planų vertinimo rezultatai ir priimtos galutinės išvados. Lopšelis - darželis "Spindulėlis" gavo aktyvios mokyklos statuso pripažinimą.

 

Komandą vyko į Didįjį Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį Jonavoje
Komandą vyko į Didįjį Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį Jonavoje

Gegužės 8 dieną Kauno lopšelio - darželio "Spindulėlis" ugdytinių komandą vyko į Didįjį Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį Jonavoje, kuriame šokome, sportavome bei dalyvavome įvairiose žaidynių veiklose. Festivalyje smagiai leidome laiką su draugais ir žaidynių talismanu Ąžuolu bei turėjome pačią geriausią palaikymo komandą - ugdytinių tėvelius. Džiaugiamės tokia galimybe dalyvauti puikiame renginyje, kurio organizatoriai sukūrė tikrą šventę vaikams.

 

Saugokis triukšmo,pasiklausyk tylos
Saugokis triukšmo,pasiklausyk tylos

Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Lopšelio - darželio "Spindulėlis" ugdytinius šią dieną kvietėme bent pora minučių pabūti tyloje, pasiklausyti "natūralaus triukšmo" - paukščių čiulbesio, medžių šlamesio ar užsiimti kitomis veiklomis tyloje. "Boružėlių" ir "Zuikučių" grupės vaikai diskutavo ir išreiškė savo nuomonę apie tylą, atliko mankštą tyloje - kartojo rodomus pratimus be žodžių, klausantis ramios muzikos, ugdytiniai žaidė žaidimą "Tylos varpelis", "Tylos karalius", klausėsi jūros ošimo ir delfinų skleidžiamų garsų. Tylos valandėlės žmogui yra būtinos. Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie triukšmo mažinimo.

 

Vaikų profilaktinis skiepijimas – saugus būdas apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų
Vaikų profilaktinis skiepijimas – saugus būdas apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų

Paskutinę balandžio mėnesio savaitę minint Europos imunizacijos savaitę, svarbu atkreipti dėmesį į vaikų profilaktinį skiepijimą. Todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamentas kviečia tėvelius:

 1. Peržiūrėti savo vaikų skiepijimo istoriją, atsiverčiant Skiepijimo pažymėjimą (pasą) arba e-sveikatoje esančią informaciją pagal žemiau pateiktą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių (toliau – Kalendorius).
 2. Įsitikinti, kad Jūsų vaikas yra paskiepytas visomis vakcinomis, nurodytomis Kalendoriuje.
 3. Jeigu vaikas nėra paskiepytas pagal Kalendorių, kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl individualaus skiepijimų plano sudarymo ir užtikrinti vaikų apsaugą nuo užkrečiamųjų ligų.
 4. Pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų skiepų, kurie nėra įtraukti į Kalendorių arba pakartotinių skiepų, jeigu jau atėjo laikas.
 5. Jeigu dar turite abejonių dėl skiepijimų aktualumo, ar kitokių klausimų, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, gydytoją infektologą ar kitą patikimą specialistą. Nepalikite neišspręstų klausimų.
 

EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĖ 2022
EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĖ 2022

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai pataria peržiūrėti savo skiepijimo istoriją ir pasitarti su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų arba pakartotinių skiepų. Skiepai reikalingi visą gyvenimą ir tinkami įvairaus amžiaus asmenims, ne tik vaikams.

 

"Lietuvos mažųjų žaidynės 2022" II etapas
"Lietuvos mažųjų žaidynės 2022" II etapas

Balandžio 13 dieną Kauno lopšelyje - darželyje "Spindulėlis" įvyko "Lietuvos mažųjų žaidynės 2022" II etapas - festivalis visai įstaigos bendruomenei. Žaidynių metu mažieji olimpiečiai, kartu su įstaigos darbuotojais prisiminė olimpinius simbolius, visi kartu pasakė žaidynių priesaiką, atliko apšilimą su žaidynių talismanu Olimpiuku ir pradėjo varžytis įvairiausiose estafetėse bei dalinosi geromis emocijomis.

 

Patarimus vaikučiams dalijo virtuvės Šefė Jolanta Gervienė
Patarimus vaikučiams dalijo virtuvės Šefė Jolanta Gervienė

Kokios spalvos yra baklažanas? O svogūnas? Pomidoras yra daržovė ar uoga? Kuri saliero dalis yra valgoma (šaknis, lapai, ar stiebas)? O ar žinojote, kad žvaigždės formos vaisius vadinamas karambola? Ką bendro turi citrina, česnakas ir imbieras? Šias edukacines užduotis ir patarimus balandžio 15 d. "Zuikučių" gr.vaikučiams dalijo virtuvės Šefė Jolanta Gervienė. Vaikams buvo suteikta galimybė sustiprinti žinias apie vaisius ir daržoves bei patiems pasigaminti sveikuoliškų skanėstų.

 

Pasitikdami Velykas
Pasitikdami Velykas

"Zuikučių" gr. vaikai, pasitikdami Velykas, margino kiaušinius, panaudodami dekupažo techniką, bei skutimosi putas ir maistinius dažus. Margučiai gavosi nuostabūs!

 

Laukdami Velykų
Laukdami Velykų

Laukdami Velykų, "Zuikučių" gr. vaikai gamino oliziukus. Labai gražūs gavosi oliziukai, belieka laukti, kol sudigs "plaukai"

 

Koks Verbų sekmadienis be verbų?
Koks Verbų sekmadienis be verbų?

Koks Verbų sekmadienis be verbų? -pagalvojo "Zuikučių" gr. vaikai ir, panaudodami Izabelės močiutės padovanotas floristines medžiagas, pasigamino verbas.

 

Esu sportiškas ir aktyvus
Esu sportiškas ir aktyvus

Šių metų balandžio 11 dieną, "Zuikučių" ir "Boružėlių" grupių vaikai, turėjo galimybę aktyviai praleisti rytą fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmime "Esu sportiškas ir aktyvus" su VŠį Judesio studijos „Strakaliukas“ sporto bei sveikatingumo trenere. Po užsiėmimo vaikai džiaugėsi smagiai praleistu laiku, apdovanojimais bei dalinosi puikiomis emocijomis.

 

Mes visi skirtingi, bet vieni kitiems reikalingi
Mes visi skirtingi, bet vieni kitiems reikalingi

Jūs, ypatingieji mūsų draugai, priklausote bendruomenei, kuriai esate svarbūs ir reikalingi. Tikras draugas yra tas, kuris laiko draugo ranką ir tokiu būdu paliečia draugo širdį. “Pasaulyje nėra didesnio turto už draugystę ir nuoširdų bendravimą”. (Kanadiečių sėkmės mokytojas John Kehoe)

 

Gerumas paliečia ir mus…
Gerumas paliečia ir mus…

“Sėkime gerumo sėklas kitiems, nes meilės vaisiai visada paliečia ir mūsų gyvenimus”. (Kunigas ir lyderystės mokytojas Rytis Gurkšnys) Mokytojai, bendruomenė, vaikai ir jų tėvai norėjo pasidalinti savo širdies gerumu su Ukrainos vaikais. Mes su jumis, jūs ne vieni.

 

Trikrepšio festivalis
Trikrepšio festivalis

Trikrepšio festivalis skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.

 

"Lietuvos Mažųjų Žaidynių" pirmojo etapo užduotis ugdytiniai įveikė puikiai!
 "Lietuvos Mažųjų Žaidynių" pirmojo etapo užduotis ugdytiniai įveikė puikiai!

 "Lietuvos Mažųjų Žaidynių" pirmojo etapo užduotis ugdytiniai įveikė puikiai!

 

Informacija
Informacija

            

 

INFORMACIJA DĖL TESTAVIMO
INFORMACIJA DĖL TESTAVIMO
Atlikus tėvų apklausą, skirtą preliminariai tėvų nuomonei dėl vaikų testavimo iš seilių ėminių (vadinamųjų - čiulpinukų, ledinukų) sužinoti, paaiškėjo, kad 72% apklausoje dalyvavusių ugdytinių tėvų sutiktų, kad jų vaikas po kontakto su sergančiuoju būtų testuojamas iš seilių ėminių. 
Įstaigoje priimtas sprendimas vykdyti testavimą: 
 • vaikai bus testuojami tik po sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga ir tik tėvams sutikus;
 • jeigu vaiko tėvai nesutinka dėl testavimo, vaikas galės lankyti ugdymo įstaigą.
Testavimas po sąlyčio su sergančiuoju bus vykdomas pagal algoritmą:
 • pirmą kartą - nedelsiant po teigiamo atvejo nustatymo grupėje;
 • po to - po 48/ 72 val. ir dar po 48 val. (testavimas turėtų tęstis ne ilgiau 10-ies dienų po turėto kontakto).
Pridedame video, kuriame paaiškinta ir pademonstruota, kaip vykdomas testavimas:
 

PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI"
PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI"

Organizuojame siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į bendras veiklas, asmeninių stiprybių atskleidimą, draugiškumo puoselėjimą, kad jame galėtų pasireikšti ir ypatingi, specialiųjų ugdymosi poreikių turintys, vaikai.

 

Informacija
Informacija

 

Informacija
Informacija

 

Pirmosios pagalbos kursai
Pirmosios pagalbos kursai

Vasario 23d. l/d "Spindulėlis" vyko pirmos pagalbos kursai ugdymo įstaigos darbuotojams. Nei viena iš mūsų negali numatyti, kur laukia nelaimė, todėl privalome būti pasiruošę įvairiom gyvenimo situacijom. Pirmoji medicininė pagalba - tai pirmas žingsnis padėti kitiems ir operatyviai bei tikslingai sureaguoti tokiais atvejais, kai gresia pavojus žmogaus gyvybei.

 

Nupiešiu dainą Lietuvai
Nupiešiu dainą Lietuvai

Boružėlių ir Zuikučių gr. ugdytiniai Akvilė, Domas, Tėja ir Urtė dalyvauja Respublikiniame ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų kūrybiniame muzikos ir dailės projekte "Nupiešiu dainą Lietuvai". Atlieka I.Šeduikienės dainą "Nupiešiu savo Lietuvą mažytę".

 

Projektas "Lietuvos mažųjų žaidynės"
Projektas "Lietuvos mažųjų žaidynės"

Jau aštunti metai iš eilės Kauno l/d "Spindulėlis" dalyvauja Respublikiniame projekte "Lietuvos mažųjų žaidynės" ir šie metai mums ne išimtis. Kadangi mūsų įstaigos ugdytiniai yra fiziškai aktyvūs ir motyvuoti judėti, todėl dalyvaujame įvairiuose sporto projektuose ir džiaugiamės pasiekimais. Trumpai apie "Lietuvos mažųjų žaidynės 2022" projektą: Projektas vyksta vasario 1 - birželio 30 dienomis.

 

Projektas "Mes pažįstame formas, dydžius ir spalvas"
Projektas "Mes pažįstame formas, dydžius ir spalvas"

2022 m. sausio 17-28 d. lopšelyje darželyje vyko projektas "Mes pažįstame formas, dydžius ir spalvas". Pasaulyje kiekvienas žmogus susiduria su formomis, dydžiais ir spalvomis. Regimąjį suvokimą pradedame ugdyti jau nuo ikimokyklinio amžiaus. Todėl formų, dydžių ir spalvų pažinimas – neatsiejama ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo dalis. Siekiant įvairių gebėjimų vaikų aktyvaus įsitraukimo svarbu ugdyti kompetencijas įvairiose veiklose. Projektas skirtas pasiruošimui įtraukiajam ugdymui, siekiant pedagogų bendruomenės bendradarbiavimo, ugdant vaikų pažinimo, komunikavimo, sveikatos, socialinę bei meninę kompetencijas. 

 

Projektas "Rūšiuoju-saugau Žemę"
Projektas "Rūšiuoju-saugau Žemę"

Priešmokyklinėje "Zuikučių" gr. dvi savaites vyko projektas "Rūšiuoju - saugau Žemę", kurio metu vaikai sužinojo apie atliekų rūšiavimą, šiukšlių perdirbimą ir kt. Iš įvairių panaudotų dėžių, ritinių, medžiagos skiaučių priešmokyklinukai gamino norimus gyvūnus. Darbai - nuostabūs! Projekto pabaigoje, kartu su l/d "Gandriukas" ir A.Stulginskio daugiafunkcinio centro vaikais dalyvavome nuotolinėje viktorinoje apie šiukšlių rūšiavimą.

 

Renginys įstaigos bendruomenei: 2021-12-15/20 „Pasikeiskime dovanėlėmis“
Renginys įstaigos bendruomenei: 2021-12-15/20 „Pasikeiskime dovanėlėmis“

Kalėdų metas pripildytas gerumo, švelnumo, maloningumo, jautrumo, tikros meilės, spinduliuojančios šviesos, vidinio tvirtumo, vilties ir tikėjimo žmogaus gerumu ir geresniu pasauliu. Kalėdos yra šilčiausia metų šventė, suburianti ir šildanti tarpusavio artuma ne tik šeimos narius, artimus žmones ir mylimuosius, bet ir bendruomenes. Kada gauname dovaną, pilnėja mūsų delnai. Kada duodame ją kitiems - pilnėja mūsų širdis. Tad pripildykime per Kalėdas širdis gerumu!

 

ANKSTYVOJO, IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS IR SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ TURINČIŲ VAIKŲ ŠVENTINIO KALĖDŲ PROJEKTO „NYKŠTUKŲ KALĖDOS!“AKIMIRKOS
ANKSTYVOJO, IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS IR SPECIALIŲJŲ UGDYMOSI POREIKIŲ TURINČIŲ VAIKŲ ŠVENTINIO KALĖDŲ PROJEKTO „NYKŠTUKŲ KALĖDOS!“AKIMIRKOS

Jau žiemužė atskubėjo. Žemėn snaigės krist pradėjo... Kai negalėjome organizuoti didelių švenčių ir pasikviesti Kalėdų Senelio iš Laplandijos, patys pedagogai pradžiuginome vaikus, pakviesdami juos ir pedagogus Advento laikotarpiu džiaugtis artėjančia Kalėdų šventės dvasia dainomis, žaidimais, muzikos garsais. Kartu buvome draugiški, supratingi, empatiški šalia esantiems.

 

Konkursas Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktoriaus pareigoms eiti
Konkursas Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktoriaus pareigoms eiti

Kauno miesto savivaldybė 2022 m. sausio 4 d. paskelbė konkursą Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ direktoriaus pareigoms eiti. Atranka 2022 m. kovo 3 dieną. Daugiau informacijos Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje http://www.kaunas.lt/administracija/veikla/darbo-skelbimai/

 

Neįtikėtini metai
Neįtikėtini metai

Kviečiame Kauno miesto savivaldybės tėvelius dalyvauti programoje „Neįtikėtini metai" (The Incredible Years®)! Programa yra skirta tėvams/įtėviams/globėjams, auginantiems 3–6 metų amžiaus vaikus. Programa įgyvendinama daugiau nei 20 pasaulio šalių, moksliniais tyrimais įrodytas ilgalaikis jos efektyvumas. Programa padeda tėvams:

 • išmokti pažinti savo ir vaiko jausmus,
 • geriau suprasti vaiko elgesį ir elgesio sunkumų priežastis,
 • įsigilinti ir taikyti veiksmingus vaiko netinkamo elgesio valdymo būdus,
 • išmokti efektyviai nustatyti ribas, taisykles ir sėkmingai naudoti paskatinimų sistemą,
 • išmokti, kaip ugdyti vaiko savireguliacijos įgūdžius ir kaip padėti vaikui kurti pozityvius santykius su kitais,
 • tobulinant tėvystės įgūdžius, labiau pasitikėti savimi,
 • stiprinti ryšį su vaiku, mėgautis kartu praleistu laiku,
 • suteikti pagalbą savo vaikui ir padėti jam jaustis geriau.

Savivaldybėje planuojamos nuotolinės ir kontaktinės grupės. 

Daugiau apie Programą galima paskaityti čia:

https://neitiketini-metai.lt/tevams-apie-programa/

 Registruotis į tėvų grupes galima čia:

https://neitiketini-metai.lt/savivaldybes-dalyvaujancios-projekte/kauno-savivaldybes-grupe/indre-steponaviciute-kupcinske-ir-giedre-macaitiene/

 

Susitiko su Kalėdų seneliu
Susitiko su Kalėdų seneliu

Gruodžio 17 dieną Zuikučių, Boružėlių, Saulučių ir Viščiukų grupių vaikai vyko į Kauno Lėlių teatrą, kur žiūrėjo spektaklį "Pasakų namai", o vėliau susitiko su Kalėdų seneliu. Puiki ir džiaugsminga išvyka!

 

Projektas „Šviesk, žibinte, kad žemėje būtų šviesu“
Projektas „Šviesk, žibinte, kad žemėje būtų šviesu“

Lapkričio 2-19 dienomis organizuotas Respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinis - STEAM projektas „Šviesk, žibinte, kad žemėje būtų šviesu“. Skirtas tamsiuoju metų laikotarpiu, mums visiems, dideliems ir mažiems priminti, kad nors lauke šalta ir tamsu, viduje – šilta ir šviesu, kad mes patys kuriame savo vidinę šviesą ir viso to simbolis projekte – žibintas. Atėjus rudeniui ir medžiams numetus pageltusius lapus, žmogus ima ilgėtis šviesos ir šilumos. Šiuo laikotarpiu puikus metas apžvelgti kaip praėjo metai, kokie darbai nuveikti, uždegti ir nešti vidinę žmogaus šilumą. Tamsiuoju laikotarpiu žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti vidiniam pasauliui. Būti empatiškiems, supratingiems šalia esančiam. Tam kaip simbolis buvo gaminamas žibintas, vaikai kūrybiškai juos dekoravo panaudodami gamtines medžiagas, patys jas surinko, taip patirdami tyrinėjimo džiaugsmą. Taip visi kartu išgyvenome bendrumo ir vidinės šviesos pojūčius. Tai laikas, kai dovanojame, dalinamės, skleidžiame gerumą. Ačiū visiems dalyvavusiems.

 

Projektas „Sveikuoliškas gardus pyragas“ 2021-10-25/11-12
Projektas „Sveikuoliškas gardus pyragas“ 2021-10-25/11-12

Lapkričio 6-oji - TV3 iniciatyva Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones. Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ bendruomenė daug dėmesio skiria sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymui, sveiko gyvenimo būdo populiarinimui. Kadangi šis laikotarpis yra pandeminis, projekto organizatoriai siūlė bendruomenei išsikepti „Sveikuolišką gardų pyragą“ kiekvienoje ugdytinių grupėje ir juo pasivaišinti, pasigrožėti originaliais vaikų kūrybiniais darbais iš įvairios gamtinės medžiagos, vaisių, daržovių, nes ruduo turtingas savo gėrybėmis ir teikia galimybes skleisti vaikų kūrybinius ir meninius gebėjimus.

 

Mokėsi pažinti ,,Pykčio emociją“
Mokėsi pažinti ,,Pykčio emociją“

Spalio 10-ąją minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Priešmokyklinių grupių vaikai kartu su grupės komanda ir darželio psichologe šią dieną paminėjo kūrybiškai. Mokėsi pažinti ,,Pykčio emociją“, mėgino pajusti fizinius pojūčius kūne kai pykstame darant specialius pratimus, kartu mokėsi tinkamų pykčio įveikos būdų – giliai įkvėpti ir iškvėpti, suspausti kumščius ir atpalaiduoti, tinkamais žodžiais pasakyti, kad pyksta. O pamokėlė baigėsi, kai kiekvienas vaikas pasigamino savo ,,Pykčio kilimėlį“. Kas piešė, kas aplikavo. Šį kilimėlį pasiliko grupėje, kad apėmus šiai emocijai, ,,čia ir dabar“ galėtų savo pyktį ištrepsėti susiradus saugų kampelį ir tokiu būdu pagerinti savo emocinę savijautą.

 

KVIEČIAME Į ,,TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMO GRUPĘ“
KVIEČIAME Į ,,TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMO GRUPĘ“

ESATE KVIEČIAMI Į ,,TĖVYSTĖS ĮGŪDŽIŲ STIPRINIMO GRUPĘ“. TAI GALIMYBĖ PRAPLĖSTI SAVO ŽINIAS AUGINANT SPECIALIŲ UGDYMOSI POREIKIŲ VAIKĄ. ŠI GRUPĖ ORGAZNIZUOJAMA TĖVŲ ŠVIETIMO TIKSLAIS. JOS METU TURĖSIME GALIMYBĘ PAŽINTI SAVO VAIKĄ DAR LABIAU, GERIAU SUPRASTI JO POREIKIUS, TAIP PAT MOKYSIMĖS PASIRŪPINTI SAVIMI IR STIPRINTI SAVO PSICHOLOGINĮ ATSPARUMĄ SUSIDURIANT SU TĖVYSTĖS IŠŠŪKIAIS.

 

Šeimos diena
Šeimos diena

Lopšelio grupės „Drugeliai“ vaikai ir tėveliai, gegužės 15-tą dieną šventė „Šeimos dieną“ pasodino po simbolinį šeimos medelį-dekoratyvinę tują. Šis šeimos simbolis džiugins širdis visų ir išliks ateinančioms kartoms. Šeima, tai tarsi augalas sukurta pačios gamtos. Ją ištobulino pati gyvybė, įtvirtindama ją pasaulyje. Šeimos diena – tai solidarumo, bendražmogiškųjų vertybių puoselėjimo diena.

 

1.2 proc. parama
1.2 proc. parama

Mieli tėveliai, skirkite 1,2%  pajamų mokesčio paramą neprarandant nei cento

Nuoširdžiai dėkojame mūsų bendruomenės nariams, nuolat pervedantiems 1,2% gyventojų pajamų mokesčio dalį mūsų darželiui.

2020 metais gautas lėšas naudojome pavėsinių įsigijimui, civilinės atsakomybės draudimui, žaliuzių atnaujinimui.

Už 2021 metais gautas lėšas planuojame:
Atnaujinti lauko žaidimų aikšteles – įsigyti lauko žaidimų priemonių.

2020 m. gauta 1306 Eur. paramos:

 • Pavėsinės 1240 Eur.
 • Žaliuzės 200Eur.
 • Civilinės atsakomybės draudimas 127 Eur.

 Ačiū už Jūsų paramą, kviečiame ir šiais metais paremti darželį. Prašome užpildyti prašymus (pajamų mokesčio skyrimo forma FR0512 v.4) teikti elektroniniu būdu – per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Šiais metais galima skirti iki 1,2 proc. GPM.

Rekvizitai 1,2% paramai: 

Paramos gavėjo tipas: 2

Kauno lopšelis-darželis „Spindulėlis“

Paramos gavėjo indentifikacinis numeris (kodas): 191642916

 

PROJEKTO „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“
PROJEKTO „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“

Balandžio 02 d. – Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Ją minėdami naudojame mėlyną spalvą. Pažvelkime į pasaulį ypatingų vaikų akimis. Saulė šviečia mėlynai, medžio lapai mėlyni, gėlės mėlynos…tegul ir mėlyni drugeliai ant savo gležnų sparnelių neša mažųjų svajones…

 

MYLĖKIME, SAUGOKIME ŽEMĘ
MYLĖKIME, SAUGOKIME ŽEMĘ

Respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualaus kūrybinių darbų projekto „MYLĖKIME, SAUGOKIME ŽEMĘ“ skirto Pasaulinei Žemės dienai darbų paroda.

Žemė – turi savo kalbą.

 

„RIEDA RIEDA RIDULUČIAI, TIE VELYKINIAI MARGUČIAI“
„RIEDA RIEDA RIDULUČIAI, TIE VELYKINIAI MARGUČIAI“

Gal pritrūkote idėjų, kaip ruoštis šv. Velykoms?
Artėjant šventėms, visas draugiškas „Spindulėlio“ kolektyvas ir vaikai nori pasidalinti savo darbais, idėjomis ir veiklomis (paspausti ant nuorodos).

https://padlet.com/ausravaivadiene/qo0frp7cfernkill

 

Linksmų artėjančių švenčių linkinti, Kauno l.d. „Spindulėlis“ bendruomenė

 

PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“
PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“

Kovo 21 d. – vienos poros, bet iš skirtingų spalvų siūlų ir skirtingais raštais numegztos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

 

„Spindulėlio“ darželyje bus daugiau galimybių sportuoti negalią turintiems vaikams
„Spindulėlio“ darželyje bus daugiau galimybių sportuoti negalią turintiems vaikams

„Spindulėlio“ darželyje bus daugiau galimybių sportuoti negalią turintiems vaikams.

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/spindulelio-darzelyje-bus-daugiau-galimybiu-sportuoti-negalia-turintiems-vaikams-1017724

 

MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI
MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI

Balandžio 02 d. – Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Ją minėdami naudojame mėlyną spalvą. Pažvelkime į pasaulį ypatingų vaikų akimis. Saulė šviečia mėlynai, medžio lapai mėlyni, gėlės mėlynos…tegul ir mėlyni drugeliai ant savo gležnų sparnelių neša mažųjų svajones…

 

Informacija
Informacija

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ VIRTUALAUS KŪRYBINIŲ DARBŲ PROJEKTO „MYLĖKIME, SAUGOKIME ŽEMĘ“ SKIRTOS PASAULINEI ŽEMĖS DIENAI NUOSTATAI

 

Epidemiologinei situacijai Lietuvoje išliekant grėsmingai, patikslintos vaikų vedimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas Kauno mieste sąlygos
Epidemiologinei situacijai Lietuvoje išliekant grėsmingai, patikslintos vaikų vedimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas Kauno mieste sąlygos

Epidemiologinei situacijai Lietuvoje išliekant grėsmingai, patikslintos vaikų vedimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas Kauno mieste sąlygos:

Kauno miesto savivaldybės administracija 2020-12-17 d. raštu Nr. R-3634 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo“ patikslino, kad tėvai, norintys vesti vaikus į darželį, privalo ugdymo įstaigos direktoriui pateikti motyvuotą laisvos formos prašymą teikti vaikui ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo paslaugas nurodant kodėl vaikas negali būti prižiūrimas namuose.

Prašymus prašome pateikti el.paštu spindulėlis_kaunas@hotmail.com arba grupės auklėtojai iki 2020 m. gruodžio 21 d.

Tikimės visapusiško Jūsų supratimo šiuo sudėtingu laikotarpiu.

Išlikite saugūs ir sveiki.

 

Dėmesio !
Dėmesio !

„Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ dalyje grupių („Saulutės“ grupėje) „nuo 2020-11-20 iki 2020-11-30“ įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Dėl to nurodytu laikotarpiu mokinių ugdymas organizuojamas nuotoliniu būdu. Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme numatytais atvejais kreipkitės į SODRĄ dėl ligos išmokos skyrimo. Dėl elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimo – į šeimos gydytoją.“

 

DĖL UGDYMO PROCESO ATNAUJINIMO NUO GEGUŽĖS 18 D.
DĖL UGDYMO PROCESO ATNAUJINIMO NUO GEGUŽĖS 18 D.

Rengdamiesi atnaujinti įstaigos veiklą, kreipiamės į Jus, siekdami bendrų susitarimų dėl vaikų vedimo į darželį nuo 2020-05-18 d. Ugdytinių tėvų apklausos duomenys rodo, kad atnaujinti darželio lankymą ruošiasi 85% mūsų darželio ugdytinių, todėl supažindiname Jus su įstaigos darbo tvarka karantino laikotarpiu:

Įstaiga nuo 2020-05-18 karantino metu dirbs nuo 7.30 iki 18.00 val. Tėvai vaikus Įstaigą turi atvesti iki 9.00 val. ir pasiimti iki 18.00 val.

 Tėvai, pradėdami vesti vaiką į darželį, turės pasirašyti deklaraciją, kurią pridedame ir prašome su ja susipažinti iki vaiko atvedimo į darželį. PDF

 

Informacija
Informacija

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu  Nr. V-977 informuojame, jog susidarius sprendime nurodytoms situacijoms ir esant poreikiui mūsų ugdytiniams lankyti darželį, prašome informuoti įstaigos administraciją telefonu (8 -37) 73 16 94.

Pažymime, kad turėsite pateikti dokumentus, įrodančius Jūsų individualias situacijas, bei būsite nukreipti lankyti ne mūsų, o Švietimo skyriaus laikinai nustatytą ugdymo įstaigą.

 

2020 balandžio 7 d. vykdyta ugdytinių tėvų el. apklausa
2020 balandžio 7 d. vykdyta ugdytinių tėvų el. apklausa

2020 balandžio 7 d. vykdyta ugdytinių tėvų el. apklausa, kuri atskleidė nuotolinio ugdymo darželyje efektyvumą. Su rezultatais galite susipažinti čia.

 

Mieli tėveliai, skirkite 1,2% (anksčiau buvo 2%) pajamų mokesčio paramą neprarandant nei cento
Mieli tėveliai, skirkite 1,2% (anksčiau buvo 2%) pajamų mokesčio paramą neprarandant nei cento

Nuoširdžiai dėkojame mūsų bendruomenės nariams, nuolat pervedantiems 2% gyventojų pajamų mokesčio dalį mūsų darželiui.

2019 metais gautas lėšas naudojome žaislų grupėse įsigijimui, tentų smėlio dėžėms įrengimui, civilinės atsakomybės draudimui, kompiuterių įsigijimui, žaliuzių atnaujinimui.

 Už 2020 metais gautas lėšas planuojame:
Atnaujinti lauko žaidimų aikšteles – įsigyti lauko žaidimų priemonių.

 

2019 m. gauta 1865 Eur. paramos:

Žaislai grupėse                                                                               410 Eur.

Tentai smėlio dėžėms                                                                   325 Eur.

Žaliuzės                                                                                             50 Eur.

Civilinės atsakomybės draudimas                                             127 Eur.

Kompiuteriai                                                                                 258 Eur.

 

Ačiū už Jūsų paramą, kviečiame ir šiais metais paremti darželį. Prašome iki 2020 m. gegužės 4 d. (imtinai) užpildytus prašymus (pajamų mokesčio skyrimo forma FR0512 v.4) teikti elektroniniu būdu – per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Šiais metais galima skirti iki 1,2 proc. GPM (ankščiau buvo 2 proc.)

 

 Rekvizitai 1,2% paramai:

 

Paramos gavėjo tipas: 2

Kauno lopšelis-darželis „Spindulėlis“

Paramos gavėjo indentifikacinis numeris (kodas): 191642916

 

MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI
MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI

Balandžio – 02 d. Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Autizmo sutrikimus turinčių žmonių skaičius didėja visame pasaulyje, todėl ši problema kasdien vis aktualesnė. Pasaulio bendruomenė balandžio 2 –ąją Autizmo supratimo dieną pažymi naudodama mėlyną spalvą.

 

Karantino rėžimas
Karantino rėžimas

Karantino rėžimo laikotarpiu įstaigos darbas organizuojamas, kuo labiau apribojant socialinių kontaktų darbe galimybę. Pedagogai dirba nuotoliniu būdu.

 

MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI
MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI

Kovo 21 d. – vienos poros, bet iš skirtingų spalvų siūlų ir skirtingais raštais numegztos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

 

MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI
MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI

Baigiamasis projekto renginys – šventinis rytmetis, skirtas Draugo dienai paminėti: spektaklis „Pelytė Zita“, žaisliukų draugui ant eglutės gamyba, puošimas, žaidimai, dainos. Svečiai: Kauno lopšelių-darželių „Spindulys“, „Žemyna“, „Vyturėlis“, „Nežiniukas“ ugdytiniai ir mokytojos.

 

Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas
Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas

Spalio mėn. 8d.“Zuikučių“, „Boružėlių“ ir „Nykštukų“ grupėms vyko fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimas „Sportuojantis vaikas – sveikas vaikas“, kurį pravedė VŠį Judesio studijos „Strakaliukas“ sporto bei sveikatingumo treneriai.

 

SAUGI, JAUKI, LAVINANTI MAŽŲJŲ LAUKO ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ
SAUGI, JAUKI, LAVINANTI MAŽŲJŲ LAUKO ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖ

Bendradarbiaujant kartu su ugdytinių tėvais, sugalvojom bendrą projektą. Atnaujinti, sutvarkyti lopšelio grupės „Drugeliai“ lauko žaidimų aikštelę. Aptverti tvorele, pastatyti žaidimo priemonių, taip pat įsigyti mašinų-paspirtukų, vežimėlių-lėlėms vežioti, kamuolių, sūpynes ir kita… Norėjosi, kad vaikams būtų saugu, gera, džiugu žaisti drauge, patirti džiugių emocijų.

Labai dėkingos esame ugdytinio Mato Noreikos tėtei, Juozui Noreikai už pagamintą ir pastatytą lauko žaidimų aikštelės tvorelę ir žaidimo priemonę-virtuvėlę.

 

„PAŪGĖJĘ, PAILSĖJĘ VĖL SUTINKAME RUGSĖJĮ!”
„PAŪGĖJĘ, PAILSĖJĘ VĖL SUTINKAME RUGSĖJĮ!”

Kviečiame į mokslo metų pradžios šventę 2019 m. rugsėjo mėn. 2 d. 10 val. 30 min.

 

NFORMACIJA TĖVELIAMS DĖL VAIKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO!
NFORMACIJA TĖVELIAMS DĖL VAIKO SVEIKATOS PAŽYMĖJIMO!

Kaip žinia, nuo 2018m. profilaktinio vaiko sveikatos patikrinimo pažymos formuojamos ir pateikiamos į E – sveikatos sistemą elektroniniu būdu.

 Darželiuose tokia sistema dar yra diegiama, todėl darželinukų tėvai turi perduoti asmeniškai (popierinį sveikatos pažymėjimą) ikimokyklinio ugdymo įstaigoje dirbančiai visuomenės sveikatos priežiūros specialistei.
 

Ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikų psichologinės raidos ypatumai ir pozityvaus elgesio įpročių formavimas. Atvejų analizė.
Ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikų psichologinės raidos ypatumai ir pozityvaus elgesio įpročių formavimas. Atvejų analizė.

Išklausėme seminarą, pasidalinome gerąja darbo patirtimi su dirbančiais pedagogais, susipažinome su jų darbo specifika, taip pat apžiūrėjome specialiųjų poreikių ikimokyklinio amžiaus vaikų grupes, mokinių klases, sporto salę, rankdarbių dirbtuves, vaikų įvairius rankdarbius… Ačiū Birutei Navikienei Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro direktorei ir specialiojo ugdymo centro švietimo pagalbos ir konsultavimo skyriaus vedėjai Daliai Kasperavičienei už šiltą priėmimą ir pristatymą, supažindinimą su šio centro veikla.

 

Skelbimas
Skelbimas

Vis bėgam ir bėgam, skubam ir skubam, nesustodami ir nesidairydami atgal. O jeigu atsigręžtume, pamatytumėm savo vaikystę, kai nerūpestingai valgėme ledus ir svarbiausias rūpestis buvo – dovana Kalėdoms ir gimtadieniui J

“Spindulėlio” darželio bendruomenė siūlo Jums sustoti ir sugrįžti į vaikystę. Šeimos dienos proga, norime Jus pakviesti į spektaklį, kuriame atsipūsite nuo dienos darbų ir pasijusite vaikais…

Jūsų laukiame gegužės 14 d. (antradienis) 17.00 val. Atvykite be mažųjų (jie jau matė spektaklį). Su jais pabus geriausios draugės – auklėtojos.

 

Viskas įveikiama kartu su mama
Viskas įveikiama kartu su mama

2019 m. gegužės 7 dieną vyko „Zuikučių“ grupės vakaronė „Viskas įveikiama kartu su mama“, skirta Motinos dienai. Į grupę atvykusi dailininkė Nijolė Morkūnienė, mokino gausiai susirinkusias mamas ir vaikučius dekupažo technikos. Pasisėmę žinių, vaikai kartu su mamytėmis dekupažo technika puošė nuotraukų rėmelius ir magnetukus. Atrodo sudėtinga? Su mama viską galima įveikti!

 

„Tu man kaip saulytė, mamyte“
„Tu man kaip saulytė, mamyte“

Mamos diena yra tarptautinė šventė švenčiama ne vienoje pasaulio šalyje, tačiau gali skirti datos, kada ji minima. Mama – vienas svarbiausių asmenų žmogaus gyvenime, su kuriuo pirmiausia susitinkame tik gimę. Gerbti ir mylėti jas privalome visą laiką, bet minint Mamų dieną, atiduodame visą savo dėmesį tik joms, kaip jos atidavė save augindamos vaikus ir besirūpindamos šeimos gerove.

 

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

2019 m. gegužės 7 d. Kauno miesto savivaldybėje, įgyvendinant Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus, organizuojama gaminių atliekų surinkimo akcija, kurios metu iš gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų nemokamai bus surenkamos:

 

PROJEKTAS „TEATRO SAVAITĖ “SPINDULĖLYJE” 2019”
PROJEKTAS „TEATRO SAVAITĖ “SPINDULĖLYJE” 2019”

Kovo 20-ta diena Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimui diena. Pradžiuginti mažuosius pažintimi su gerai žinomais mylimiausių pasakų veikėjais, žinomais personažais. Puiku, kaip patys mažieji turi galimybę kurti, fantazuoti, vaidinti, patirti pačių gražiausių, fantastiškiausių nuotykių būdami įvairiais personažais. Nepamirštami įspūdžiai ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje pasilieka ilgam. Į pasiruošimą aktyviai įsijungia ugdytinių tėvai ir įstaigos bendruomenės nariai, atsiranda vieningumas.

 

PROJEKTAS „VAIKŲ VELYKĖLĖS 2019“
PROJEKTAS „VAIKŲ VELYKĖLĖS 2019“

Kas gali būti nuostabiau už pirmąją pavasario šventę – Velykas. Šis pavasario šventės laikotarpis ypač tinkama terpė kurti, šokti, dainuoti, žaisti, vaidinti. Vaikai jų laukia taip pat, kaip šiltų saulės spindulių, kaip Velykų bobutės dovanų ar Velykinio zuikio pyrago.

 

Balandžio 10 d.“Saulutės“ gr. vaikučiai vyko į Kauno kolegiją
Balandžio 10 d.“Saulutės“ gr. vaikučiai vyko į Kauno kolegiją

Balandžio 10 d.“Saulutės“ gr. vaikučiai vyko į Kauno kolegiją, kurios metu, kolegijos burnos higienistai vertino vaikų burnos higienos būklę.Apžiūra prasidėjo edukacine pamokėle. Vaikai susipažino su odontologijos kabineto aplinka, instrumentais, bei galėjo užduoti jiems kylančius klausimus.

 

PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“
PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“

Balandžio 02 d. Tarptautinė Autizmo supratimo diena. Autizmo sutrikimus turinčių žmonių skaičius didėja visame pasaulyje, todėl ši problema kasdien vis aktualesnė. Ketvirti metai pasaulio bendruomenė balandžio 2 –ąją Autizmo supratimo dieną pažymi naudodama mėlyną spalvą.

 

PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“
PROJEKTAS „MES VISI SKIRTINGI, BET VIENI KITIEMS REIKALINGI“

Kovo 21 d. – vienos poros, bet iš skirtingų spalvų siūlų ir skirtingais raštais numegztos kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu.

 

Vasario mėnesį startavo Lietuvos Mažųjų žaidynės.
 Vasario mėnesį startavo Lietuvos Mažųjų žaidynės.

Vasario 22 dieną Kauno lopšelis – darželis „Spindulėlis“ įstaigoje buvo surengtas I – asis žaidynių etapas, kuriame dalyvavo mūsų mažieji olimpiečiai. Žaidynių metu vaikai susipažino su olimpiniais simboliais, visi kartu pasakė žaidynių priesaiką ir atlikus apšilimą su žaidynių talismanu Olimpiuku, pradėjo varžytis įvairiausiose estafetėse ir dalinosi puikia nuotaika!

 

Vaikų konferencija „Kuriu gimtinei“
Vaikų konferencija „Kuriu gimtinei“

2019 m. vasario 21 dieną darželio priešmokyklinės „Zuikučių“ grupės ugdytinis MARKAS ČEPULIS dalyvavo Kauno ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinių grupių vaikų konferencijoje „Kuriu gimtinei“, kuri vyko Kauno lopšelyje-darželyje „Vilnelė“. Markas konferencijoje pristatė pranešimą „Renkuosi ateitį“.

 

Kviečiame į STEP tėvų grupę (6-12m.)!
Kviečiame į STEP tėvų grupę (6-12m.)!

Kviečiame į STEP tėvų grupę (6-12m.)!

 

Sportas – sveikata!
Sportas – sveikata!

Sportas – sveikata! Lapkričio mėnesį buvome pakviesti prisidėti prie akcijos „Sportuojantis koridorius“, kurią organizavo Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija. Akcijos tikslas – paskatinti vaikų fizinį aktyvumą neįprastoje aplinkoje, erdvėje – koridoriuje. Mūsų darželyje renginys vyko 2018 m. lapkričio 7 d., nuo pat ryto neformaliojo ugdymo (kūno kultūra) mokytojai ruošė įvairias kliūtis koridoriuje, taip pat į šią akciją įtraukė ir vaikučių tėvelius, skatindami kartu atlikti užduotis. Vėliau sudalyvauti buvo pakviestos visos darželio grupės bei pedagogai.

 

Bėgimas aplink mokyklą
Bėgimas aplink mokyklą

Darželio bendruomenė spalio 1-12 dienomis turėjo užduotį susitikti lauke kiekvieną rytą sutartu laiku. Kviečiami dalyvauti buvo visi, tiek vaikai, tiek pedagogai ir prisidėti prie puikios idėjos – apibėgti savo darželį. Taigi, dvi savaites rytais lauke buvo atliekamas apšilimas, paskui apibėgamas labai didelis ratas aplink ugdymo įstaigą. Nuostabi idėja ir puikus fizinio aktyvumo skatinimas ne tik mažiems, bet ir dideliems.

 

Sveika ir laiminga – misija (ne)įmanoma?
Sveika ir laiminga – misija (ne)įmanoma?

Spalio 9 dieną darželio pedagogų bendruomenė minėjo Tarptautinę mokytojo ir Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.

 

Futboliuko diena
Futboliuko diena

Nors ir lietus už lango, mums tai ne problema! Norėdami toliau aktyviai gyventi, rugsėjo 28 dieną ugdymo įstaigoje surengėme ,,Futboliuko šventę“. Susirinkome visi – tiek vaikai, tiek pedagogai. Su futbolo kamuoliais ne tik atlikinėjome įvairias užduotis, bet vaikai gavo galimybę pažaisti futbolą su netradiciniu kamuoliu – tai buvo didelė naujiena, kurią visi norėjo išbandyti.

 

,,Judėk Zumbos ritmu“
,,Judėk Zumbos ritmu“

Prasidėjus Europos sporto savaitei, ugdymo įstaigoje prasidėjo ir įvairiausi, fizinį aktyvumą skatinantys, renginiai. Pirmasis jų – rugsėjo 26 dieną vykęs ,,Judėk Zumbos Ritmu“. Renginio tikslas – suteikti darželio vaikams galimybę sušokti zumbą. Šio renginio organizatoriai atsiuntė video medžiagą, kurioje buvo muzikos takelis bei judesiai, kuriuos turėjome išmokti. Vaikų džiaugsmas ir juokas buvo neįkainojamas šokant zumbą su draugais bei pedagogais.

 

,,Rieda ratai rateliukai“
,,Rieda ratai rateliukai“

Norėdami apsaugoti gamtą bei savo sveikatą, savo ugdymo įstaigoje rugsėjo 21 dieną surengėme šventę vaikams norėdami paminėti dieną be automobilio. Vaikai susirinko į darželį su įvairiausiomis transporto priemonėmis – dviračiais, paspirtukais ir kt. Lauke buvo paruoštos įvairiausios užduotys ir estafetės, kurias vaikai turėjo įveikti su savo transporto priemonėmis.

 

Nuorodos